web analytics

Obliekajte sa alternatívne: Štýlové oblečenie, ktoré je v súlade s prírodou

Dedoles vám ponúka rôzne kúsky oblečenia od niekoľkých značiek a výrobcov, ktorých poslaním je vyrábať také kúsky oblečenia, ktoré sú priateľské voči životnému prostrediu materiálmi aj výrobným procesom. Dámske aj pánske odevy sú skutočne originálne a podčiarknu vašu jedinečnosť. Aj módny priemysel totiž prichádza s alternatívami, čo do postupu výroby a použitých materiálov. Aké materiály teda majú zelenú?

Bavlna

Pri pestovaní organickej bavlny sa nepoužívajú žiadne pesticídy. Čo sa jej praktických vlastností týka, ide opohodlný vzdušný materiál s dlhou životnosťou. V e-shope Dedoles na vás čakajú rozmanité kúsky vyrobené z bavlny od tričiek s hudobnými, umeleckými či filmovými motívmi, cez veselé ponožky až po dámske mikiny.

Konope

Je univerzálna rastlina, ktorá má výbornú nutričnú hodnotu, ďalej môže byť použitá na čistenie výrobkov a stavebných materiálov. Z praktického hľadiska je odolnejšia ako bavlna. Pri jej pestovaní sa nepoužíva toľko pesticídov a herbicídov ako pri neorganickej bavlne. A samozrejme, konope využíva aj módny priemysel. E-shop Dedoles vám ponúka štýlové konopné tenisky, ktoré sú tiež elegantné a zapasujete ich k akémukoľvek outfitu.

Umelá koža

Pre milovníkov kože sa ponúka alternatíva v podobe umelej kože, ktorá ju takmer perfektne imituje. Umelá koža sa používa pri výrobe celej škály oblečenie od kožených búnd, cez nohavice a topánky až po dámske kabelky. Druhou možnosťou je siahnuť po alternatívach z úplne iných materiálov. Napríklad po dámskych eko kabelkách so zaujímavými motívmi vyrobených z druhotných materiálov.

Tip na záver: Pri nákupe si pozorne všímajte, z čoho je oblečenie vyrobené

Na teniskách a topánkach informácie nájdete vytlačené vo vnútri topánky, na päte alebo pod jazykom. Na oblečení sa lístok s informáciami ukrýva vo vnútri, väčšinou na ľavej strane alebo na krku.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.