web analytics

Ako si zariadiť kanceláriu, aby vás motivovala k dobrým výkonom

Práca v kancelárii je snom viacerých manuálne pracujúcich. Títo ľudia si však neuvedomujú, že práca v kancelárii je tiež fyzicky náročná. Dlhodobé sedenie spôsobuje reumu, karpálny tunel, problémy s krčnou chrbticou, ale aj problémy so stavcami.

Aby sa vám ale tieto zdravotné problémy vyhýbali, je potrebné zariadiť si kanceláriu tak, aby neškodila vášmu zdraviu a zároveň vás motivovala k dobrým výkonom. Ako si ale takúto kanceláriu zariadiť? Máme pre vás pár dobrých nápadov, ako na to.

Minimalizmus

Príliš preplnené kancelárie zamestnancov skôr demotivujú ako motivujú k dobrým výkonom. Ak chcete, aby kancelária motivovala k dobrým výkonom, zariaďte si ju v minimalistickom štýle. Orientujte sa na klasickú bielu farbu. Zvoľte skôr svetlejší nábytok a kancelársky priestor nezahlcujte zbytočne veľkým množstvom nábytku. Stačí vám jedna priestranná skriňa s otvorenými policami, kvalitný konferenčný stolík, pohovka a stoly s kancelárskymi stoličkami.

Dostatok prirodzeného svetla

Kancelária, ktorá by mala motivovať k dobrým výkonom, musí byť dostatočne presvetlená. Malé kancelárie s nedostatkom prirodzeného svetla nedokážu zamestnancov motivovať k dobrým výkonom. Pracovať po umelým svetlom aj počas letných slnečných dní nie je pre náš organizmus dobré, preto ak budete vyberať nové kancelárske priestory, všímajte si, na ktorú svetovú stranu sú orientované a hlavne, koľko okien majú.

Nezabúdajte ale prispôsobiť zariadenie kancelárie oknám. Dôležité je, aby zamestnanci sediaci na kancelárskych kreslách mali dostatočne osvetlenú pracovnú plochu, ale zároveň ich slnečné žiarenie neoslepovalo.

Odporúča sa investovať do kvalitného LED osvetlenia, ktoré dokáže presvetliť aj kancelárie s minimom prirodzeného svetla. Prirodzené svetlo však nenahradíte v plnej miere.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.