web analytics

Na dovolenku do Tatier

Zvažujete, kam na tohoročnú dovolenku? Ak patríte k tej skupine ľudí, ktorí nemusia vysoké teploty a more ich neláka, radšej dávate prednosť oddychu s dostatkom pohybu na čerstvom vzduchu, je pre vás ako stvorená dovolenka v Tatrách. Nemusíte sa trmácať desiatky hodín autom ani čakať na letisku na transfer, vždy a všade sa dohovoríte a ani kurzové rozdiely vás nemusia trápiť. Oddýchnite si u nás doma.

Nie je problém nájsť vhodné ubytovanie. Tatry ponúkajú malé aj veľké hotely a hneď po ubytovaní môžete vyraziť na prvý výlet. Milovníci lezenia medzi skaly, tí ostatní môžu preskúmať okolie hotela a ponuku jedál v reštauráciách. Vyznávači pohybu využijú požičovne bicyklov, ak si nedoviezli svoje vlastné, a preskúmajú aj vzdialenejšie okolie dovolenkovej destinácie.

Slavkovský štít

Pre absolvovanie výletov a túr aj na opačnom konci Vysokých Tatier môžete nechať auto na hotelovom parkovisku. Poslúži vám tatranská električka, ktorá premáva od Tatranskej Lomnice cez Smokovec až na Štrbské Pleso. Všetky prírodné krásy sú vám tak k dispozícii a vaša dovolenka v Tatrách bude skutočným relaxom.

Ak vás nebaví chodiť pešo a na bicykel sa necítite, využite lanovky. Dostanete sa na vrcholy skôr a pohodlnejšie a užijete si krásnych výhľadov. Pomocou techniky sú Vysoké Tatry a ich krásy dostupné aj starším ľuďom alebo turistom so zdravotným postihnutím. Dobrá kondícia sa hodí, ale nie je nevyhnutná. Dovolenka v Tatrách vám ale rozhodne vylepší náladu a môže zlepšiť aj fyzickú zdatnosť. Pohyb na čerstvom vzduchu prospieva každému.

Štrbské Pleso

Keď uvažujete o dovolenke na Slovensku, zoberte do úvahy aj hotely v Tatrách. Pretože Vysoké Tatry nie sú len synonymom lyžovačky. Majú čo ponúknuť aj počas letnej turistickej sezóny a ich blízkosť oceníte najmä vtedy, ak máte na dovolenku len niekoľko dní. Cesta tam ani späť vás neunaví, nebude stáť majetok a nemusíte riešiť ani mýto ani cestovné poistenie do zahraničia.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.