web analytics

Pod gúglom je už skoro všetko

Hádam nie je človek, ktorý používa internet a nevie, čo je to Google. Spoločnosť, ktorá je známa asi pre svoj vyhľadávač, ale ktorá sa angažuje aj v reklame, aplikáciách či v neposlednom rade na poli operačných systémov svojím Androidom. To ale nie je všetko!

Počas výletu na bicykli v Slovenskom raji som v obci Mlynky objavil aj takúto vec, ktorú som nemohol neodfotografovať:

Slovenský raj
Penzión pod Guglom

 

Tak pod Guglom je už aj penzión!

Pokiaľ milujete humor, tak v Slovenskom raji si ho užijete dosýtosti. Najmä ak ste cykloturista, tak máte dojem, že si tu z vás robia srandu na každom kroku. Či už úrovňou služieb, značených cyklotrás či nezmyselnými dopravnými značkami.

Príroda v Slovenskom raji

Príroda je tu naozaj krásna, len sa musíte na všetko pozerať s patričným odstupom. Ak prídete bližšie, uvidíte všade špinu a burinu, neupravené krajnice či záhradky, zničené turistické značenie. Domáci tu tuším budujú skanzen, len tí turisti to kazia, furt sem lozia.

Nádherné fotky a ospevovanie prírody nájdete na wikipedii, ale ak vás zaujíma skutočnosť z pohľadu turistu, navštívte web cykloturistika.net a ak ste masochista, možno sa rozhodnete Dedinky navštíviť skôr, ako ich oboženú plotom.

.

5 komentárov

 • Ján 24. septembra 2014 Odpovedať

  Ak by ste trošku študovali, tak by ste sa dozvedeli i zistili že to nie je Google ale Gugel – čo je v preklade z nemčiny kopec. Nakoľko tento kraj osídľovali Nemci, nazvali kopec nad penziónom GUGEL. I tu sa ukazuje povrchnosť ľudí, nezisťujú si spojitosti a nezisťujú ani podstatu názvu. Stačilo len na tel. čísla zavolať a zistiť skutočnosť i pôvod názvu

  Firefox 32.0 Firefox 32.0 Windows 7 Windows 7
  Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; rv:32.0) Gecko/20100101 Firefox/32.0
  • redakcia 24. septembra 2014 Odpovedať Autor

   Keby ste poriadne čítali to, čo je v článku napísané a nie to, čo si myslíte, že čítate, tak by ste si prečítali, že nikde v článku nepíšem o tom, že by sa kopec volal Google alebo že by pod googlom bol nejaký penzión. A čo sa tých Nemcov týka, myslím, že tak nenazvali kopec nad penzionom, ale iba kopec. Pretože keď tam prišli Nemci, penzión bol ešte v…

   Povrchný je ten, kto nerozumie humoru, vtipu, dvojzmyslu a nadsázke, česky napísané, len úzkoprso „bojuje“ za svoju pravdu. Keby ste radšej tam u vás dali do poriadku iné veci, na ktoré je v článku odkaz. Turistov vám ubúda a vy sa tvárite, že dôležité je dať na pravú mieru nejaký článok o kopci… Turista si nepotrebuje zisťovať históriu názvu kopca, turista si zisťuje podmienky a kvalitu ubytovania, stravovania a celkove služby v regióne a s tým tam máte vééééľké problémy.

   Firefox 16.0 Firefox 16.0 Windows XP Windows XP
   Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:16.0) Gecko/20100101 Firefox/16.0
 • Ján 24. septembra 2014 Odpovedať

  V čase keď náš kraj dostávali nemecké názvy a osídľovali Nemci, GOOGLE bol ešte v ……….

  Firefox 32.0 Firefox 32.0 Windows 7 Windows 7
  Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; rv:32.0) Gecko/20100101 Firefox/32.0
 • Ján 26. septembra 2014 Odpovedať

  Využil ste služby nášho penziónu Pod Guglom? Určite nie, tak nemáte právo hodnotiť uroveň služieb a hádzať všetkých do jedného vreca. Tu sa ukazuje Vaša povrchnosť!!!

  Ján – majiteľ spomínaného penziónu Pod Guglom

  Firefox 33.0 Firefox 33.0 Windows 7 x64 Edition Windows 7 x64 Edition
  Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:33.0) Gecko/20100101 Firefox/33.0
 • redakcia 26. septembra 2014 Odpovedať Autor

  Ján, máte pravdu. Služby Vášho penziónu som nevyužil. A ani sa nechystám. Pretože turistika a v mojom prípade cykloturistika, to nie je len penzión, jeho štyri steny na izbe, kuchynka či reštaurácie a nebodaj wellnes a či ako sa tie moderné lákadlá na turistov volajú. Pre mňa je to komplex služieb ubytovacích a stravovacích v širšom okolí, kde som schopný za jeden deň od penzionu ako východiskového bodu sa dostať. Nechcem tráviť týždeň len v penzióne, chcem ísť von. A ak by aj Váš penzión bol najlepší na Slovensku, máte smolu, všade okolo je bordel, špina, mizerné cesty a nekvalitné služby. Možno je príroda krásna v okolí, ale turistika nezačína medzi prvými stromami, pre ktoré nevidno zvyšok.

  Aby som to priblížil, pozrite si článok http://cykloturistika.net/grajnar-a-koniec-sveta/ a ďalšie.

  Tento článok nie je o Vašom penzione pod Guglom. Pôvodne to bolo o „perličke“ či slovnej hračke. Vy ste z toho urobil post o kvalite. Ak chcete vedieť, ako vyzerajú kvalitné služby, pozrite si aj ostatné články na http://cykloturistika.net/ Ako vravím, nejde len o kvalitu v jednom zariadení. Čo mám z Vášho možnoSuper penziónu, keď z neho nemôžem vytiahnuť päty, aby ma šľak netrafil? Vy tam žijete, Vy tam pracujete, tak isto ako ostatní hoteliéri, kuchári, či iní. To vám fakt nezáleží na turistoch? To sa neviete spojiť, dohodnúť, vypracovať plány? Aby celá krajina okolo bola magnetom na turistov?

  Nie o tom som chcel. Sorry, že som sa nechal uniesť. Turista – hosť spomínaných penziónov, ten ktorý ich živí.

  Firefox 16.0 Firefox 16.0 Windows XP Windows XP
  Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:16.0) Gecko/20100101 Firefox/16.0

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.