web analytics

Prečo je v Čechách prohibícia?

Pretože do predaja sa dostal alkohol v spotrebiteľskom balení aj čapovaný s obsahom jedovanéto metylakoholu. A na následky otravy už zomrelo viac, ako dvadsať ľudí. Vláda musela pri takom rozsiahlom probléme zasiahnuť a chrániť svojich občanov pred nezodpovedným konaním zatiaľ neznámych páchateľov, ktorí sa v honbe za ziskom neštítili ohroziť na zdraví a živote ostatných občanov.

No dobre, a teraz tú o Červenej Karkulke.
Alebo vás zaujíma, prečo je TERAZ v Čechách prohibícia?

Správne, prečo práve teraz? Pozrite sa, čo sa chystá a o čom sa písalo pred metylovou aférou.
Chystajú sa voľby do krajslých zastupiteľstiev a do Senátu. A čo som sa písalo ešte minulý týždeň? O politikoch a úplatkoch, o ich aférach a neschopnosti, o ich bašovaní so štátnymi peniazmi. A o čom sa píše teraz? O odvážnych a neohrozených politikoch, ktorí neváhajú tvrdo zasiahnuť v prípade, ak ide o zdravie ich spoluobčanov, ktorí neváhajú siahnuť aj k prohibícii, teda úplnému zákazu tvrdého alkoholu, lebo „aj keby to malo zachrániť len jediný ľudský život“ – obľúbená to fráza farizejov.

A občania Českej republiky hltajú každú ďalšiu informáciu o tom, kde našli aké fľaše s ktorými falošnými etiketami, koho zatkla polícia pre podozrenie, že je zapletený do metylovej aféry. A prestali sa pýtať, ktorý politik kde a koľko miliónov ukradil, kde sa našli v ktorej garáži aké milióny českých korún a prečo bol vymenený policajný riaditeľ a prečo politici iné robia, ako sľúbili.

Účet za výpadok spotrebných daní počas prohibície predložia politici občanovi neskôr…

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.