web analytics

Prehľad interiérových trendov pre nasledujúce desaťročie

V prípade interiérového dizajnu 21. storočia nejde len o to, ako vyzerajú farby v priestore. Dôležité je aj to, ako sa v tomto priestore bude cítiť jeho majiteľ či návštevník. Predstavujeme vám najhorúcejšie trendy, ktoré budú definovať domácnosti po roku 2020.

Čierna ako nová neutrálna farba

Že do kolónky „neutrálne farby“ spadajú biela, sivá, béžová, na to sme si už akosi zvykli. Po novom však paletu týchto farieb rozširuje aj čierna. Mnohí dizajnéri radia medzi neutrálne odtiene dokonca aj ružovú, čo len ilustruje fakt, že pojem „neutrálna farba“ sa v 21. storočí redefinuje a získava oveľa odvážnejší charakter.

Generácia Z túži po zábave i v interiéri

V najbližších rokoch budeme svedkami dospievania tzv. generácie Z, ktorá bude mať vo svete čoraz väčšie slovo. To sa odrazí napríklad aj vo voľbe jasnejších farebných odtieňov v interiéroch. U mladých ľudí sa očakáva ich príklon ku žiarivému a odvážnejšiemu dizajnu, zatiaľ čo staršie generácie si radi zachovajú neutrálne odtiene bielej. A čo béžová?

Veľký návrat béžovej

Za posledných pár rokov sa na výslnie postupne prepracovali rôzne odtiene šedej. Strelka trendového kompasu sa však pomaly odchyľuje od tohto smeru a poukazuje na návrat béžovej farby. Béžová vytvára klasický, neutrálny, veľmi elegantný a zároveň aktuálny štýl, ktorý môže podporiť drevený nábytok či dekorácie a závesy vo sviežejších kontrastných farbách.

Kontrolovaná odvaha

Interiérový dizajn smeruje ku akejsi kontrolovanej odvážnosti. Čoraz viac ľudí volí odvážne dizajnové či farebné riešenia, no nie v rámci celej miestnosti či domácnosti, ale napríklad len na jednej stene. Výsledkom je dekorácia iba jednej zo štyroch stien v konkrétnej izbe, ktorú môže zdobiť napríklad moderná tapeta s odvážnym vzorom.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.