web analytics

Dekoratívne sviečky: Nezabúdajte na správne zaobchádzanie s nimi!

Už sa skoro stmieva, večery sú dlhé a chladné. Prišila skrátka jeseň v celej svojej kráse, s tým už nič neurobíme. Dlhé jesenné dni si aspoň môžeme aspoň prežiariť svitom sviečok. Pozrime sa do obchodov, kde nám s blížiacimi sa sviatkami dušičiek ponúkajú pestrú škálu sviečok a svietnikov najrôznejších tvarov, farieb i vôní.

Vyberte si podľa svojho vkusu a ozdobte si nimi svoj ​​príbytok. Po návrate z práce vám ich svetlo a vôňa pripraví príjemnú pohodu, pri ktorej si oddýchnete po náročnom pracovnom dni. Lenže okrem krásneho svitu a intímnej pohody nám sviečky môžu prichystať aj nepríjemné prekvapenie v podobe nečakaného požiaru. To keď zabudnete na bezpečnostné opatrenia. Preto neškodí si ich pripomenúť:

  1. V žiadnom prípade nenechávajte horiacu sviečku bez dozoru.
  2. Horiace sviečky umiestňujte jedine tam, kam nedosiahnu deti alebo vaši domáci maznáčikovia.
  3. Nikdy zapálené sviečky nestavajte do blízkosti horľavých materiálov. Dávajte pozor aj na záclony alebo závesy, ktoré sa môžu pri vetre hýbať.
  4. Na balení jednotlivých sviečok zvyčajne býva uvedená bezpečná vzdialenosť, ktorú by ste mali dodržiavať medzi nimi, ak ich staviate viac blízko seba. Dodržujte túto vzdialenosť.
  5. Rozhodne nenechávajte zapálené sviečky na mieste, kde je prievan, alebo kde by mohol za určitých okolností vzniknúť.
  6. Neumiestňujte horiacu sviečku príliš blízko tepelných zdrojov ako napríklad kachlí, ale aj elektrických spotrebičov vrátane napríklad televízora. Tiež sviečky nestavajte na priame slnko.
  7. Na umiestnenie sviečok použite vždy svietnik alebo nejaký podstavec. Či už ide o svietnik alebo podstavec, oboje by malo byť vyrobené z nehorľavého materiálu, ktorý bez problémov odolá vyšším teplotám, bez toho aby došlo k jeho deformácii alebo dokonca zničeniu.
  8. Sviečka musí vo svietniku či podstavci stáť vždy rovno.
  9. Ešte než sviečku zapálite, skráťte jej knôt. Mal by dosahovať maximálnu dĺžku jeden centimeter. Aj v priebehu horenia strážte, či knôt nie je príliš dlhý. Ak presiahne dĺžku jedného centimetra, zastrihnite ho.
  10. Ak sa tvoria na sviečke vysoké okraje z vosku, nožíkom ich opatrne zrežte na výšku do maximálne jedného centimetra. Dajte pri tom pozor, aby vytekajúci vosk nepoškodil podložku, alebo vás dokonca nepopálili.

candle-1003686-m

.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.