web analytics
Závesné WC alebo nie?

Závesné WC alebo nie?

Bývate v paneláku a uvažujete nad rekonštrukciou WC a kúpelne? Iste vás zaujala možnosť výmeny WC a nahradiť ho závesnou misou. Niektoré gazdinky hovoria, že sa lepšie stiera prach a upratuje dlažba, keď WC nie je na zemi, ale na zavesené na stene.

Pokiaľ máte inštalované klasické WC, položené na zemi, teda podlahe, tak nie je čo upratovať pod WC. A ak si pri nákupe zariaďovacích predmetov dobre vyberiete také, ktoré nie sú na bokoch veľmi členité, tak ani okolo WC nemáte problém upratať. Takže prvá „výhoda“ závesných WC je eliminovaná, ešte sa ani nestačila uplatniť.

Pokiaľ sa chystáte rekonštruovať bytové jadro či len samotnú kúpeľňu a WC v paneláku, kde ešte neprebehla výmena stojatých rozvodov vody, kanalizácie a plynu, tak sa vám môže závesné WC škaredo nevyplatiť. Pri výmene potrubí sa totiž demontuje nie len WC misa, ale aj celá stena za ňou. Tá sa väčšinou skladá z dvoch častí. Horná otváracia a spodná pevná. Prípadne je možné ju nahradiť roletou.

Nevýhody závesného WC

Teda bez demontáže WC misy a celej steny, na ktorej je zavesená, nie je možné vymeniť stojaté rozvody (stupačky). Hrozí teda, že vám „majstri“ rozoberú aj tú murovanú stenu, na ktorej máte WC misu zavesenú. Ja viem, že sú povinní po skončení výmeny stupačiek dať všetko do pôvodného stavu, ale spýtajte sa niekoho, kto to celé absolvoval, o akú kvalitnú prácu sa jedná, najmä keď ju nemajú zaplatenú.

Navyše, stena, ktorá drží WC a súčasne obsahuje nádržku na vodu nemôže byť tenšia, ako samotný umakartový panel alebo roleta a kombi WC s nádržkou. Nehovoriac o prípadnom rapídnom náraste hmotnosti niektorého člena rodiny či návštevy.

Takže si dobre zvážte, či si dáte do paneláku namontovať závesné WC alebo si to necháte až do svojho domu.

.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.