web analytics

Skrášlite svoj ​​domov: Vlastnými rukami si vyrobte neopakovateľné dekorácie

Nestačí vám ponuka dekorácií do domov a bytov v obchodoch? Chcete si nejako originálne vyzdobiť byt tak aby ste sa podobnými ozdobami mohli chváliť iba vy ako jediní? Potom si vyrobte niečo pekné do bytu sami.


V mnohých mestách dnes fungujú tvorivé centrá, ktoré vás na rôznych seminároch naučia klasické aj menej obvyklé výtvarné techniky. Počas jedného popoludnia si vyskúšate úskalia, ktoré skrýva samostatné tvorenie. Odnesiete si vlastnoručne vyrobenú dekoráciu a znalosti, ktoré vám umožnia si niečo podobné vyrobiť aj sami doma. Aké techniky sa na skrášlenie vášho domova vlastne ponúkajú?

Kompozícia sa dá vyrobiť aj z obrúskov

Decoupage, alebo aj servítková technika, je dostupná každému, a nevyžaduje žiadne zvláštne výtvarné schopnosti. Nevyhnutná je však čistota a dôkladnosť. Z viacvrstvových obrúskov jednoducho vystrihujete rôzne motívy, ktoré sa následne nalepujú na rôzne predmety. Napríklad keramiku, sklo, kamene, porcelán… Z rôznych vzorov sa dajú podľa vašej fantázie vytvoriť zaujímavé kompozície.

Pomaľujte si riad a poháre

dekoracia Maľovanie na sklo, porcelán alebo keramiku prebieha pomocou špeciálnych farieb, ktoré zoženiete v papiernictvách so špeciálnymi výtvarnými potrebami. Môžete sa do toho pustiť aj sami. Napríklad na sklo a porcelán sú dva typy farieb. Kontúrové farby majú skôr pastovitú konzistenciu a maľujete s nimi priamo špičkou z tuby. Slúžia na vytvorenie obrysov. Následne redšími farbami vyfarbuje plochy. Môžete si trebárs ozdobiť sadu bieleho riadu a vytvoriť z ​​nej jedinečný ručne vymaľovanie štýlový servis. Na odrezky skla sa zase dajú vytvoriť pestré kreácie, ktoré môžete zavesiť ako obrázok na stenu.

Ozdoby do okien

Veľmi peknú technikou, ktorú si môžete ozdobiť väčšiu plochu okien alebo napríklad dlaždičky v chodbe, na WC alebo v hale, sú Windows color, čiže zlupovacie farby. Týmito farbami si nakreslíte obrázok na priesvitnú fóliu a potom ho vyfarbíte. Akonáhle farby zaschnú, odlúpnete ich z fólie a nalepíte na sklo. Nemusíte sa báť, že obrázok porušíte, skutočne drží pokope. Výhodou týchto farieb je, že prepúšťajú svetlo, takže na okne pri slnečnom svite vytvárajú nádherné farebné svetelné odlesky.

Vytvorte ilúziu mramoru

Ďalšou jednoduchou, ale veľmi peknou technikou je zdobenie predmetov pomocou špeciálnych mramorovacích farieb. Na keramike, sviečkach, ale tiež krasliciach si môžete vytvoriť zaujímavé farebné vzory.

dekorácia

Spleťte zvieratká z drôtikov

Jednou z veľmi lacných techník, s ktorej pomocou sa dajú vytvoriť naozaj nečakané veci, je drôtovanie. Skúste si vytvoriť rôzne zvieratká, alebo tiež opliesť peknú fľašu alebo hrnček. Nepotrebujete pritom nič viac než klbko drôtika. Podobne kreatívne je aj korálkovanie. S pomocou drôtikov a drobných farebných korálikov si môžete vyrobiť originálny šperk, vianočné ozdoby, dekorácie do priestoru, ozdobu na kvetináč, skrátka čokoľvek, čo vám vaša fantázia dovolí.

Polymérna hmota plná farieb

Do neopakovateľného sveta tvorenia patrí aj hmota Fimo. Ide o polymér pôvodne využívaný vo filmovom priemysle. Má mnoho výhod, napríklad malú hmotnosť. Ľahko sa spracováva, odtiene farieb sa môžu vzájomne miešať, výsledný povrch sa ľahko upravuje. Vyrobiť si z nej môžete šperky, svietniky, rôzne ozdoby. Pomôžu vám vaše tvorivé predstavy.

Aranžujte kvety

Milujete kvety? Potom je pre vás ako stvorený kurz ich aranžovania. Či už zvolíte sušené alebo živé, lektorka vám vysvetlí postup aranžovania a potom už vám nič nebráni v tom, aby ste si napríklad vytvorili vlastnú väzbu zo sezónnych kvetín, ktoré kúpite alebo vypestujete na záhradke. Experimentovať môžete sami doma. Aj tentokrát platí, že fantázii sa medze nekladú.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.