web analytics

Záhrada ako z katalógu

kosenie Keď listujete magazínmi o bývaní, tak tam všetky domy majú nádhernú záhradu a perfektný trávnik. Však o tom tie časopisy sú, aby nám ukázali nádheru, v akej môžeme bývať a inšpirovali nás, ako si svoju záhradu môžeme navrhnúť a ako ju udržiavať. Aby nám pobyt v nej prinášal skutočný oddych a načerpanie nových síl do práce. Ako sa ale k takej záhrade dopracovať?

Väčšina z nás vie oceniť pekný dom a peknú záhradu, ale málokto vie záhradu dobre navrhnúť a potom udržiavať. Predsa len, každý vieme robiť niečo iné. A navrhnúť peknú záhradu k vášmu domu vie firma Hara, ich kompletnú ponuku údržby záhrad nájdete na stránke hara.sk.

Navrhnutím a postavením záhrady ale starostlivosť nekončí. Skôr naopak. Stromy treba zrezávať, aby sme dosiahli požadovaný tvar a aby neprerástli do priveľkej výšky, okrasné kríky tiež treba „držať na uzde“ a najmä trávnik, ak chcem aby vyzeral naozaj ako z katalógu, musíme pravidelne kosiť. To všetko vyžaduje okrem odborných znalostí aj dostatok času. Ako to už ale často býva, pre pracovnú vyťaženosť potom nemáme čas venovať sa svojmu domu a jeho okoliu a potom aj ten náš relax nie je taký, ako sme si ho vysnívali. Našťastie aj tu existuje riešenie.

Údržba záhrady ako služba

Aby sme si po práci mohli naozaj užiť našu záhradu, môžeme zveriť kosenie trávnika záhradníckej firme. Dobre udržiavaný trávnik vyžaduje totiž kosenie asi každých päť až sedem dní, aby sa z neho zbytočne nevyparovalo veľa vody, aby bol pekne zelený a hustý ako koberec. Aby nás to lákalo vyjsť do záhrady si oddýchnuť, prejsť sa po trávniku bosými nohami a načerpať novú energiu.

zavlažovanie trávnika

Pokosený trávnik vyžaduje zavlaženie. Veľa času aj námahy ušetria závlahové systémy v trávniku. Nemusíte sa potom trápiť s naťahovaním hadice a jej skladaním späť do kôlne. Práve teraz je vhodný čas nechať si závlahový systém vybudovať, aby ste ho na jar a v lete mohli pohodlne používať.

A vaša záhrada bude naozaj ako z katalógu.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.