web analytics

Svadobné obrúčky

prsten Deň svadby je ľuďmi považovaný za najkrajší deň v živote. Minimálne medzi ženami, pretože sa rozhodli spojiť svoj život s iným mužom a vytvoriť tak novú rodinu. A vyberajú, aké šaty a aké topánky si na tento výnimočný deň oblečú. Muži skôr riešia svadobné obrúčky, ktoré symbolizujú trvalý zväzok muža a ženy.


Pri vyslovení slovného spojenia svadobné obrúčky si každý predstaví dva kruhy zo zlata, rôzne tvarované a ozdobené na povrchu, pokiaľ možno jedinečné a také, ktoré nemá nikto zo známych a priateľov. Všetci totiž považujeme svoj vzťah a svojho partnera za jedinečného a chceme to náležite aj demonštrovať.

Prečo ale svadobné obrúčky musia byť zo zlata? Zlato je možno krásne a trblietavé, dokonca je aj odolné, minimálne chemicky. Ale aj tá najkrajšia obrúčka s najlepších zdobením sa dennodenným používaním zoderie ba až vyleští. Nejde o to, že sa tým stráca drahý materiál, že obrúčka je po rokoch nosenia ľahšia, ale stráca sa aj jej krása a výnimočnosť a ostáva z nej len obyčajný lesklý krúžok. Vedeli ste, že aj zlatá olympijská medaila je len pozlátené striebro?

Trvanlivejšie ako zlato

Dnes poznáme trvanlivejšie materiály, ako je zlato. Nie len chemicky. Však kto dnes sa bežne stretáva s kyselinami? Zato kľúče od domu alebo náradie máte v ruke často. A to je v kontakte s obrúčkou a na zlate zanecháva stopy…

obrúčky
obrúčky

Ak má byť svadobná obrúčka symbolom nekonečnosti vášho vzťahu, nemala by byť naozaj z trvanlivého materiálu? Zlato má síce svoju ekonomickú hodnotu, ale partnerku zabezpečím radšej inak, ako jedným šperkom. A na obrúčku zvoľte radšej chirurgickú oceľ alebo titán, ktorý sa používa aj v leteckom priemysel a kozmonautike. Práve pre svoju kvalitu a trvanlivosť.

A nechceli ste svadobnou obrúčkou demonštrovať pred svetom jedinečnosť svojho vzťahu? Tak prečo potom používať to, čo má naozaj každý okolo vás? Zlatá obrúčka? Prezentujte seba aj svoj vzťah svadobnou obrúčkou z titánu alebo wolfrámu. Tie naozaj vydržia.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.