web analytics

Smart hodinky už nosia aj deti

Klasické hodinky už nosí málokto. Hitom sa však stali smart hodinky. Pomáhajú nám sledovať náš zdravotný stav i naše výkony pri rôznej športovej činnosti. Sú pomocníkom, ale aj motivujúcim elementom. Existujú však aj smart hodinky pre deti. Nahradzujú mobilný telefón a pomáhajú nám rodičom mať neustály prehľad o polohe dieťaťa.

Svet možno nie je nebezpečnejším než býval, aj keď sa to tak vďaka médiám môže javiť. Deti však máme snahu kontrolovať určite viac, ako sme boli kontrolovaní v detstve našimi rodičmi. Často deťom z tohto dôvodu kupujeme mobilný telefón už vo veľmi útlom veku. Deti vozíme na krúžky, obvykle ich denne vyzdvíhavame v škole, pretože bývame mimo mesto, kam dochádzajú do školy. Potrebujeme byť v neustálom kontakte. Súčasne chceme vedieť, či dieťa dodržuje nastavený režim, dorazilo kam malo a byť na telefóne, ak niečo potrebuje. Mobilné telefóny však môžu spôsobovať problém.

Deti mobilné telefónu rozptyľujú

Svojou zvedavosťou a v kolektíve kamarátov deti veľmi rýchlo objavia rôzne taje mobilných telefónov. Tie ich potom rozptyľujú, predovšetkým v škole. Mobilný telefón dokáže dieťa odvádzať od povinností, od učenia, len ťažko sa nám kontroluje, čo dieťa robí. Obvykle nepomáhajú ani rôzne technické obmedzenia. Ideálnejším riešením je telefón vymeniť za smart hodinky pre deti.

Prečo sú smart hodinky pre deti lepšie ako telefón?

Detské smart hodinky majú presne to, čo potrebujete ku kontrole a komunikácii s dieťaťom, ale nič naviac, čo by dieťa rozptyľovalo napríklad v škole. Umožnia vám byť v neustálom kontakte vďaka obojstrannej možnosti zanechávania hlasových správ a vzájomnej telefonickej komunikácii. Jednoducho sa tak dohodnete, o koľkej sa stretnete, ako dlho ešte potrvá krúžok, či kedy chce dieťa vyzdvihnúť od kamaráta. Vyriešite problém so zmeškaným autobusom, s nenadväzujúcim spojom, aj sa dohodnete na zmene denného programu.

Vďaka smart hodinkám vždy viete, kde máte dieťa

Najlepšie smart hodinky pre deti nie sú tie, čo majú stovky funkcií, ale tie, ktoré majú presne to, čo od nich očakávate. Jednou z dôležitých funkcií je určite možnosť sledovať aktuálnu polohu dieťaťa. To umožňujú detské inteligentné hodinky Canyon Polly Kids. Majú nielen GSM, ale aj GPS, LBS a Wi-fi možnosť sledovania polohy. Okrem toho je na nich možné nastaviť tzv. bezpečnú zónu a pokiaľ ju dieťa opustí, hodinky to zaznamenajú a vyšlú príslušný signál. Majú tiež SOS tlačidlo pre privolanie pomoci.

Hodinky Canyon Polly Kids sú prispôsobené deťom

Majú veselý design a sú v ružovej aj v modrej farbe. Vďaka krytiu IP68 sú vodoodolné. Majú hypoalergický pásik, takže sa hodia aj pre citlivejšie deti. Ovládanie je dotykové, takže deti zvyknuté na moderné dotykové obrazovky nebudú tápať v obsluhe hodiniek. Výdrž je až dva dni bez nabíjania, takže ak si dieťa osvojí každý deň cez noc dobiť hodinky, bude ich vždy mať nabité s rezervou ďalších viac ako 24 hodín.

TIP: Máte pocit, že na tento typ smart hodiniek je váš školák či stredoškolák už príliš veľkým? Ak hľadáte napríklad vhodný darček, ktorý bude vaše dieťa motivovať k športu, zadovážte mu fitness hodinky. Tieto hodinky aj smart hodinky pre deti nájdete v ponuke Okay.sk.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.