web analytics

Túra pre náročných: Zo Štrbského plesa na Rysy

Rysy spolu s Chatou pod Rysmi sú jedny z najobľúbenejších turistických cieľov Vysokých Tatier napriek náročnému výstupu. Lesný chodník sa pod vrcholom mení na exponovaný skalný úsek, ktorého prekonanie chce aj štipku odvahy.

Odmenou sú neopakovateľné výhľady a na Chate pod Rysmi môžete vyskúšať jedinečnú toaletu s presklennou stenou s výhľadom na okolité štíty.

Zo Štrbského na Popradské pleso

Trasu začneme podľa toho, kde máme ubytovanie Štrbské pleso. Trasu je najlepšie začať na parkovisku pri Štrbskom plese, ktoré je pri konečnej stanici tatranských električiek. Penzión Pleso je odtiaľ vzdialený len kúsok peši.

Odtiaľ pokračujeme po červenej turistickej značke Tatranskou magistrálou až na Trigan a k odbočke na zimnú cestu.

Stále sa držíme červenej značky až sa dostaneme k rázcestiu nad Poradským plesom a odkiaľ je to už len kúsok k Chate pri Popradskom plese.

Môžeme sa na chvíľu zastaviť na občerstvenie alebo pokračovať z rázcestia lesnou cestou a kosodrevinou do Mengusovskej doliny.

Žabie plesá

Mengusovskou dolinou sa dostaneme k rázcestiu nad Žabím potokom, kde odbočíme doprava a strmo stúpame Žabou dolinou až do kotliny Žabích plies.

Trasa vedie ďalej nad Veľkým Žabím plesom smerom doprava po strmých skalných serpentínoch až k Chate pod Rysmi.

Nad chatou pokračuje chodník až do sedla Váha a odtiaľ skalným chodníkom až na vrchol Rysov odkiaľ sú krásne kruhové výhľady do celých (nielen slovenských) Tatier.

Rovnaká trasa späť

Naspäť sa dostanete tou istou trasou ako hore. Po úspešnom výstupe sa môžete odmeniť nejakou dobrotou na Chate pod Rysmi, aby ste mali dostatok energie na zostup.

Po úspešnom návrate sa žiada už len skvelá večera a wellness, ktoré majú apartmány Štrbské pleso k dispozícií pre všetkých vyčerpaných turistov.

Štrbské pleso ubytovanie je tu pre každého, kto si chce vychutnať oddych pri jazere a zdolávať vysokohorské štíty z ideálneho východiskového bodu.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.