web analytics

Pracovná obuv pre každú prácu

Kým do mesta v lete môžeme vybehnúť v ľahkých botaskách a na jeseň v kožených čižmách, do dielne by sa to nehodilo. Nie len, že by sme si peknú vychádzkovú obuv zničili, ale najmä preto, že by sme v takejto obuvi mohli prísť k úrazu. Ani v záhrade by sa v teniskách dobre nerýľovalo. Skrátka pre každú pracovnú činnosť potrebujeme správnu ochrannú obuv. Či už sa jedná o prácu alebo len o naše hobby. Zdravie je na prvom mieste.

Keď pracuje v dielni s kovmi, či už zvárate alebo montujete oceľové ploty alebo konštrukcie na hranie pre deti, najčastejšími úrazmi sú poranenia rúk od nástrojov a poranenia nôh. O nástrojov padajúcich z ponku. Preto topánky pre zámočníkov majú pod odolnou vrchnou kožou oceľové špice, ktoré chránia prsty na nohách práve pred poranením od padajúcich ťažkých predmetov. Či už sú to veľké kladivo alebo časť konštrukcie, na ktorej práve pracujete.

Úplne iné požiadavky sú kladené na ochranný odev a obuv pre zváračov. Odletujúce iskry od elektród elektrickej zváračky alebo kúsky roztaveného zváraného kovu nesmú ublížiť, preto aj topánky sú zhotovené od materiálu, ktorý odoláva vysokým teplotám a nevznieti sa. A nie len to, žeravé kvapky kovu nesmú prepáliť topánky ani odev. Keby ste zvárali v bežných montérkach a lacnej pracovnej obuvi, nie len, že by bola samé rešeto, ale aj vaše telo by bolo bolestivo poznamenané.

zimna-poloholenova-obuv-black-knight-s3ci

Osobitné požiadavky sú kladené na odev pre ľudí pracujúcich s reťazovou pílou. Aby nedošlo k náhodnému prerezaniu odevu ale najmä končatiny, špeciálne vlákna pri kontakte s bežiacou reťazou ju v okamihu zastavia. Aj pracovná obuv pre drevorubačov musí byť odolná rýchlemu ostriu reťazovej motorovej píly.

Značka REMPO je remeselníkom aj hobbystom známa. Teraz môžete kvalitné a odolné topánky aj iné ochranné pomôcky či odevy nakupovať v eshope http://www.oblecsadoroboty.sk/ kedykoľvek online bez nutnosti cestovať do predajne. Výhody nakupovania cez internet oceníte ak bývate v malých mestách a dedinách alebo cez deň máte veľa práce a na výber pracovnej obuvi a odevov vám ostáva len večer, kedy sú všetky kamenné predajne zatvorené.

Vo výrobných firmách sú nároky na ochrannú obuv, odev a pracovné pomôcky definované zákonom, ktorý chráni zdravie zamestnancov. Pri práci v dielni alebo v záhrade sme tiež vystavení rizikám úrazu. Hoci nám to nikto neprikazuje, ochrana zdravia by mala byť našou prioritou. Liečenia poranení končatín v znečistenom prostredí sa dlho hoja a počas doby liečenia sa nemôžeme venovať zabezpečeniu seba a svojej rodiny. A navyše, ako by nás mohli baviť naše koníčky, keby sme pri práci v dielni trpeli?

Ochranný odev a pracovná obuv stojí peniaze, ale je to investícia nie len do pohodlnej práce, ale aj do ochrany nášho zdravia. Ich nákup sa rozhodne vyplatí.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.