web analytics

Ovocné kytice: Vytvorte originálny darček, fantázii sa medze nekladú

Márne premýšľate o vhodnom darčeku pre svojich blízkych? Neviete čo dať, aby to bolo aspoň trochu originálne? Jedným z populárnych nápadov sú ovocné kytice. Ak vaši blízki majú radi ovocie, môžete im kyticu buď kúpiť u špecializovanej firmy, alebo vlastnoručne zhotoviť.

Kytica od firmy je drahá

Už existujú firmy, ktoré vám vyrobia ovocnú kyticu podľa vašich požiadaviek. Majú v ponuke rôzne varianty kytíc hodiacich sa pre rôzne príležitosti, a vy si môžete z tejto širokej ponuky vybrať. Na svoje si prídu ako muži, tak ženy, vo výbere sú kytice k meninám, k narodeninám, na veselú párty, k Veľkej noci či Vianociam. Výtvarne ide väčšinou o vydarené kreácie, kedy je ovocie navyše namáčané alebo zdobené kvalitnou čokoládou. Pokiaľ vám ale pripadá, že v katalógovej ponuke nejako nie je to pravé, môžete sa osobne dohovoriť na inej variante podľa vašich individuálnych požiadaviek. K dispozícii je aj kuriér, ktorý doručí zhotovenú kvetinu na Vami udanú adresu. Má to ale jeden háčik: Ide o pomerne drahú záležitosť. Tú najjednoduchšiu kyticu zaobstaráte do zhruba 20 eur, ak budete však chcieť bohatšiu a nápaditejšiu, cena sa môže vyšplhať pokojne aj na 50 eur. Ovocia pritom nie je v kytici príliš veľa.

Šikulovia si poradia sami

Ak patríte medzi aspoň priemerne zdatných šikulov, môžete si kyticu vyrobiť sami doma. Vyjde vás to mnohonásobne lacnejšie a navyše sa po troche plánovania a skúšania môžete pokojne pustiť aj do vecí, ktoré by vám dodávateľská firma sotva splnila, a ak áno, stálo by vás to obrovské peniaze. Chcete tvoriť? Stačí si zaobstarať kvetináč či nejakú inú vhodnú nádobu, keramickou či plastovú. Kvetináč môžete natrieť, pomaľovať, podobne ozdobiť dekoráciami možno aj plastovú nádobu – trebárs polepiť fóliou a podobne Fantázii sa medze nekladú, dôležité je, aby výzdoba ladila s príležitosťou, ku ktorej budete kyticu odovzdávať. Potom budete potrebovať aranžovaciu hmotu, ktorú zoženiete v kvetinárstve. Nádobu s ňou vyplníte a môžete začať vyrábať. Hodiť sa vám budú špajle či drôtiky na napichovanie kúskov ovocia.

Namaľujte si návrh a všetko si vyskúšajte

Pripravte si čerstvé ovocie podľa svojej voľby. Pomaranče, jablká, hrušky, mandarínky, banány, kiwi. Napríklad z väčších jabĺk či hrušiek môže nakrájať hrubšie plátky a formičkou na cukrovinky vykrojiť nejaký zaujímavý tvar. Avšak pozor, rezy hrušiek a jabĺk bude dobré ihneď máčať v kvalitnej čokoládovej poleve, inak vám ich plochy zhnednú. Vyberte si dobrú čokoládovú polevu a pri jej príprave dodržujte správnu teplotu, aby nebola príliš riedka ani príliš hustá. Nechajte ju stuhnúť, inak sa vám bude čokoláda lepiť a nebude to pekné. Podobne zo špalíkov narezaných z olúpaných banánov môžete vykrojiť z jednej strany ružičky. Tiež banánové rezy okamžite namáčajte, inak zhnednú. Počítajte s tým, že budete kyticu pripravovať až v deň odovzdania, aby bola čerstvá. Je dobré si dopredu načrtnúť výtvarný návrh, podľa ktorého budete postupovať. Ideálne však je všetko si vopred vyskúšať. Robíte to prvýkrát, takže by nemuselo všetko dobre dopadnúť. Pri skúške vychytáte prípadné chyby.

Darovať môžete aj bonboniéru

Okrem kytíc môžete pripraviť aj bonboniéru s ovocím. Musíte však mať k dispozícii perfektné čerstvé ovocie. Napríklad keď jahody, tak približne rovnako veľké, vyzreté, ale ešte tuhé. Môžete ich namáčať do rôznych druhov čokoládových poliev (tmavá, svetlá, oriešková) a zdobiť. Podobne sa dajú namáčať trebárs aj rôzne vyrezané kúsky ananásu. Nechajte potom výtvor dobre stuhnúť a naukladajte ho do ozdobnej krabičky.

Či zvolíte kyticu či bonboniéru, uvidíte, že všetko pôjde celkom ľahko a váš darček bude o to cennejší, že bude vytvorený vašimi vlastnými rukami. Obdarovaní to určite ocenia.
 

 

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.