web analytics

Vdýchnite domácnosti dušu s korkovými podlahami

Korkové podlahy sa medzi domácnosťami stávajú čoraz populárnejšími a to hlavne vďaka nespočetnému množstvu vzorov, kvalite, prírodnému nádychu a ekologickosti.

Z čoho sú vyrábané?

Korkové podlahy sa vyrábajú z korku. Korok je známy po celom svete a využíva sa v rôznych odvetviach. Vyzdvihuje sa práve jeho ekologickosť a priateľskosť voči životnému prostrediu. Korok totiž pochádza z kôry stromov, konkrétne korkových dubov, ktoré rastú v južných častiach Európy, v Španielsku, v Portugalsku a v Taliansku. Korkový dub je špeciálny strom s jednou unikátnou vlastnosťou. Jeho kôra dorastá. Stromy sa teda môžu lúpať a následne sa samy zregenerujú.

Vlastnosti korkových podláh

Medzi vlastnosťami, ktoré si korok určite zaslúži vyzdvihnúť, je práve jeho životnosť. Tá sa pohybuje v celých desiatkach. Pri dobrej starostlivosti vám korková podlaha vydrží dlhšie ako 40 rokov.

Je skvelým zvukovým aj tepelným izolantom. Je tvarovo stály a maximálne komfortný. Korok je tiež tichý, príjemný na dotyk, pretože nechladí. Pokiaľ máte doma alergika, korková podlaha je tá pravá pre vašu domácnosť. Nevadí mu ani vyššia vlhkosť a jeho údržba nie je vôbec náročná.

Aj korkové podlahy majú svoje muchy. Sú o niečo náchylnejšie na mechanické poškodenie a na priamom slnku môžu stratiť svoj pôvodný odtieň.

Osviežte svoju domácnosť

Pokiaľ hľadáte ďalšie tipy, ktoré vám pomôžu domácnosť vylepšiť, siahnite po tapetách. Rôzne vzorované tapety dodajú miestnostiam úplne nový rozmer, farebne ich doladia a oživia. Korkovú podlahu môžete doplniť aj o vhodný kusový koberec, ktorý bude slúžiť ako dekorácia. Na výber máte z rôznych farieb a vzorov – abstraktných aj geometrických. Extravagantné farby vašu domácnosť rozožiaria, svetlé a prírodné odtiene jej zas dodajú na modernosti.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.