web analytics

Vetranie domácnosti cez letné mesiace

Ako už dobre vieme, cez leto nemusíme chodiť ani len k moru, aby sme si užili horúce letné počasie. Ako už býva zvykom, vždy sa nájde niekto, komu neznesiteľné teplo vadí a v tom momente by ocenil, keby padal sneh a ochladilo sa.

Ťažko predpovedať, aké bude tohtoročné leto. Určite nám ale dá zabrať. Ak sa obávate, či budete mať v domácnosti dýchateľný vzduch, poradíme vám, ako správne vetrať cez horúce dni. Uvidíte, že po príchode domov budete mať pocit, ako keby ste vliezli do chladničky. Môžete mať aj tie najlacnejšie plastové okná, efekt bude ten istý.

Vetrajte ráno a potom miestnosti zatemnite

Možno to bude pre vás spočiatku kruté, najmä ak máte prázdniny, alebo ich majú vaše deti. Ak chcete mať dýchateľný vzduch, nemôžete vetrať celý deň. Horúci vzduch si vpustíte dnu a namiesto toho, aby ste vyvetrali, si len dovnútra vpustíte horúci vzduch. Vetrajte v skorých ranných hodinách, keď ešte nie je slnko vysoko – najlepšie pred šiestou hodinou ráno. Po vyvetraní zastrite všetky žalúzia. Nezabúdajte vyvetrať aj podkrovie (ak ho máte samozrejme). Cez otvorené strešné okná môže prúdiť horúci vzduch do ostatných miestností, čo vás samozrejme určite nepoteší.

vetrák

Neurobte chybu

Určite vás to bude lákať vetrať celý deň. Určite to ale nerobte. Chladnejší vzduch by ste určite nemali a o to dlhšie by vám trvalo, kým by ste miestnosť ochladili. Nepomohli by vám ani podchýlené interiérové dvere.

Odporúčame vám ešte jeden trik – pred ventilátor postavte misku s ľadom. Pomôže vám to miestnosť rýchlejšie ochladiť.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.