web analytics

Virtuálny svet ničí zdravie chrbtice

Počítačová doba ovplyvňuje nielen zdravie našich očí, ale aj chrbtice. Celé dni strávime sedením na kancelárskych kreslách na kolieskach, pozeráme do počítača, hrbíme sa, necvičíme s krčnou chrbticou, čo nás časom prinúti navštíviť fyzioterapeutov.

Ak chcete mať zdravú chrbticu, musíte sa o ňu starať už od mladého veku. Je ťažké prinútiť dieťa, aby nesedelo pri počítači, ale radšej sa išlo hrať s kamarátmi na ihrisko. Musíte to však podchytiť v mladom veku a ísť príkladom svojim deťom. Ako sa starať o zdravie chrbtice vášho dieťaťa? Takto.

Namiesto televízora a počítača prechádzka v prírode

Keď potrebujete dieťatko akýmkoľvek spôsobom zabaviť, väčšinou mu do rúk dávate tablet, poprípade mu zapnete televízor. Toto ale nie je riešenie. Síce vám dieťa dá na chvíľu pokoj a pozerá, chrbtica dieťatka trpí. Treba si uvedomiť, že chrbtica dieťaťa sa ešte stále vyvíja a ak to zanedbáte, neskôr už bude neskoro naprávať tieto chyby. Namiesto počítača a tabletu ich vezmite na detské ihrisko, do detského centra, kde sa dieťa zabaví a vy si môžete zatiaľ sadnúť na farebné dizajnové stoličky v detskom centre. Okrem toho môžete pravidelne chodievať do prírody. Oddýchnete si, prídete na iné myšlienky a hlavne vaše dieťa zažije niečo nové, iné a nebude naviazané na virtuálny svet.

kočka

Zachovajte pokoj

Dbajte na to, aby vaše dieťa nepreležalo celé poobedie doma na sedacej súprave. Vymyslite mu aktivity a uvidíte, že časom si dieťa na takýto systém zvykne. Spočiatku môže frflať, protirečiť vám. Jednajte s ním férovo, nekričte po ňom. Nepomohlo by vám to.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.