web analytics

Ako si založiť dobrý účet

Peniaze sú obeživo a tak, ako ich za svoju prácu dostávame, platíme nimi za svoje životné potreby aj hradíme náklady na svoje hobby. Keď nám zvyšuje čas na naše záujmy a zvyšujú nám aj peniaze, chceme ich míňať starostlivo a uvážene. A chceme mať pod kontrolou ich správu a tiež by sme radi používali peniaze jednoducho a bez starostí o ich bezpečnosť. Preto účet v banke je dnes pre každého z nás samozrejmosťou.

Hoci pobočky bánk sú dnes v každom meste, málokto chce tráviť svoj čas chodením do nich. Oveľa viac ľudí dáva prednosť používaniu internetbankingu. Sami doma si z počítača založíme trvalý príkaz, ktorým sa dá platiť za bývanie, elektrinu ale aj za mobil. Pomocou internetbankigu ľahko skontrolujeme pohyby na našom účte alebo zadáme jednorazový príkaz platby za nákup. Ale vlastnosti dobrého účtu spoznáme nie len podľa komfortu internetového bankovníctva, ale aj podľa toho, aké platobné karty nám k účtu ponúka.

Mnoho ľudí si stále mýli kreditné karty (v podstate úver, pôžička) a debetné karty, teda tie, ktorými platíme svojimi peniazmi na svojom bežnom účte. Oveľa lepšie, ako strážiť termíny splátok na kreditke je mať dobrý účet s povolením prečerpania, kde sa po prijatí platby na účet náš úver automaticky dorovná. Potom nám neujde žiadna akcia či výpredaj na internete. Z eshopu si objednáme vybavenie pre šport alebo iného svojho koníčka vtedy, keď je to výhodné a kuriérovi zaplatíme svojou platobnou kartou k svojmu účtu v banke. A po výplate sme zase v pluse. Ale úsporu z výhodného nákupu už nám nikto nevezme, rovnako ako radosť, ktorú sme si takýmto nákupom aj svojím koníčkom urobili.

karty

Keď sa rozhodujete pre dobrý účet, zvažujte aký má internetbanking, aké platobné karty vám ponúka, či dostanete povolené prečerpanie účtu a koľko bankomatov máte k dispozícii. Prípadne, či vám ponúka možnosť získať hotovosť aj inak, ako len v bankomate. Keď si dobre vyberiete, zostane vám viac času na to, čo vás naozaj baví.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.