web analytics

Vykúpime vaše auto za najvyššiu cenu

SMS vás môže potešiť, ale aj urobiť nešťastným. Záleží od toho, kto vám ju posiela a čo vám nej oznamuje. No nezriedka vás SMS správa môže aj rozčúliť. Býva to vtedy, keď je jej odosielateľom AAA auto a Petr Zima. Alebo slečna Hrabcová alebo ktorékoľvek iné, možno vymyslené, meno z tohto otravného autobazáru.

To, že AAA auto otravuje esemeskou ľudí, ktorí si podali inzerát na predaj auta, je známe. Aj to, že sa snažia preniesť náklady na nich a chcú vo svojich otravných správach, aby im ľudia zavolali. A keďže som nedávno dal inzerát, že predám auto, bolo len otázkou času, kedy sa AAA Auto opäť ozve. Otázkou krátkeho času. Lebo im to trvalo asi 36 hodín. A to aj napriek tomu, že z minulej doby majú odo mňa výslovný zákaz kontaktovať ma. Asi fakt neostane nič iné, len im vyklikávať všetky reklamy na nete, nech sa im tá snaha o úsporu dobre predraží. Ak sa pridáte, nebudú stíhať platiť za reklamu na internete.

Takže ako vyzerajú aktuálne SMS od AAA Auto?

Vykupime vase auto za najvyssiu cenu. 3000 aut so zlavou 500 – 2000e – pri uvere 2000e v hotovosti. Peter Zima, 0268268053, AAAAuto.sk
Pritom SMS bola odoslaná z telefónneho čísla +421800100100.

Tak najskôr mi píšu, že auto vykúpia za najvyššiu cenu. Zaujímavé, pretože predajnú cenu som napísal do inzerátu. Teda najvyššia cena je určená. Jedine, že by o moje auto bola taká dračka, a že mi ponúknu viac? Nech sa páči, páni z AAA Auto, čakám vás.

Hneď potom ale píšu, že majú tri tisíc áut so zľavou. Ja ale auto nekupujem, teda je mi jedno, koľko áut majú a aj to, aká je na nich zľava. Zľava ma tiež nikdy nezaujímala, ale vždy len konkrétna cena. A úver ma tiež nezaujímal, nepýtal som sa naň. Takže z tohto pohľadu je ich SMS nevyžiadaná a jedná sa o spam.

Keďže však zákony u nás fungujú tak, ako pomôž a chráň, jedinou účinnou zbraňou by mohol byť kokteil podľa istého ruského politika. Alebo mediálna kampaň, v ktorej by sme ostatných neskúsených majiteľov áut informovali, ako celá „akcia najvýhodnejší výkup“ v skutočnosti prebieha a aké úskoky na nich šijú v áčkach.

A preto zdieľajme tento a podobné články.

 

 

1 komentár

 • JT 2. júna 2014 Odpovedať

  Voľakedy mali AAA call-centrum v Prahe, odtiaľ šli všetky sms-ky či telefonáty, neviem ako to je teraz, ale určite to zdokonaľujú každým rokom :D.
  Takže máme tu ľudí, čo sedia mimo Slovenska niekde v kancelárií a sú platení od toho koľkým ľuďom zavolajú, sú vytrénovaný, a používajú dookola tie isté reči=omáčky na spracovanie človeka.
  Podstatné je ich ignorovať.
  Druhá vec je ak nepredávate auto, ale chcete kúpiť, v tom prípade si budú pýtať na Vás kontakt, nedávajte im pravé číslo ani mail !! Ďalšia podstatná vec, ak už niečo kupujete od AAA nikdy im nedávajte svoj občiansky z ruky, alebo iné doklady, zmluvy sa dajú pripraviť aj bez toho a Vaše údaje sa už len dopíšu. Je to ich taktika, zoberú Vám doklady a nechajú Vás kysnúť až to nevydržíte a podpíšete všetko, v takých situáciach by si ani právnik nič neprečítal, hlavne keď bude 23:00 v noci ;).
  Ich zmluvy sú hrubé ako kniha a to nielen tak pre nič za nič, je to zmes právnických kecov a kľučiek, to len pre istotu ak by sa niekto odhodlal a našiel si deň či dva na prečítanie zmlúv.

  Ale v preklade tie zmluvy môžem zhrnúť do krátkej vety ;), „Podpisom tejto zmluvy si uvedomujete, že kupujete šrot a tým pádom nezodpovedáme za nič, zároveň súhlasíte, že zaplatíte za tento šrot vysokú cenu a ak ste ho zobrali na úver, ste nááš ha ha há ! „.

  p.s. Auto sa nekupuje ako rožky ;).

  Firefox 29.0 Firefox 29.0 Windows 7 x64 Edition Windows 7 x64 Edition
  Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:29.0) Gecko/20100101 Firefox/29.0

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.