web analytics

Čo má spoločné AAA Auto a Autoalles ?

Každý, kto sa trochu zaujíma o autá, tak vie, že sa jedná o názvy predajcov jazdených automobilov (nielen) na Slovensku. A keďže nie len trh automobilov sa neustále mení, jedna firma kúpi druhú, iná sa zas rozdelí alebo ďalšia zbankrotuje, tak by niekoho mohlo zaujímať, prečo sa pýtam, čo majú AAA auto a Autoalles spoločné. Čo je za tým?


AAA Auto hádam ani netreba predstavovať. Je to sieť autobazárov po Slovensku, ktorá je známa tromi vecami. Za prvé, inzerujú cenu jazdeného auta na úver, čo na pohľad vyzerá lepšie, lebo cena auta v hotovosti je vyššia, hoci je písaná malinkatými písmenkami 😉 To, že splátka úveru bude celkom iste vyššia, ako požičané peniaze, hádam netuší len ozajstný analfabet a ten by asi nemal mať ani vodičský preukaz, keď už občiansky musia dať každému spolu s voličským právom. Za druhé, pri pozornom porovnávaní ponúk áut z AAA a iných autobazárov a v rovnakej cenovej hladine, podobným vekom a v porovnateľnom stave to v AAA veľmi pravdepodobne bude mať len mechanickú klimatizáciu namiesto automatickej, len plechové disky namiesto elektrónov a len ručné sťahovanie zadných okien namiesto všetkých štyroch elektrických. Minimálne mne to tak vyšlo, keď som si zisťoval orientačne cenovú úroveň nového auta. Pre mňa však natoľko dôležitý fakt, že som navždy vylúčil z okruhu svojho záujmu AAA Auto. Žiaľ, oni mňa nie. A tu sa dostávame k tretiemu problému s AAA auto a to spamovanie ľudí, ktorí chcú auto predať.

Autoalles je tiež známy autobazár, najmä tým, ktorí jazdia okolo obce Turany. Turany-Trusalová, autobazár a motorest. Hoci firma, predávajúca jazdené autá, už má tiež nejakú tú históriu podnikateľských transformácií, stále sú tu na trhu a stále predávajú ľuďom autá. A zdá sa, že ich zákazníci sú spokojnejší. Sám posúdiť neviem, nemám osobnú skúsenosť, len čo som počul. A možno som len počul dobré správy.

A čo majú teda Autoalles a AAA auto spoločné?

Na túto stránku ste sa zrejme dostali tak, že ste do Google alebo iného vyhľadávača zadali slovo alebo slovné spojenie, ktoré vás interesuje a o ktorom ste sa chceli niečo dozvedieť. Takto presne funguje drvivá väčšina používateľov internetu. Málokto zadá adresu nejakého servera a potom až na ňom hľadá detailné info.

A zrejme na to vsadil webmaster áčiek alebo niekto ho tým poveril? V pätičke stránky (kto z vás sa tam odroloval pri pozeraní ponuky jazdených áut, nech zdvihne ruku) je totiž okrem iných odkazov aj link na stránku s adresou http://www.aaaauto.sk/sk/AAA-AUTO-Alles-was-Sie-brauchen/text.html?id=550 a s anchor text (text, ktorý na stránku odkazuje) je „Auto Alles“ (písané s medzerou). A keď si túto stránku otvoríte, nájdete zaujímavé info.

Najprv teda odsek textu s nadpisom:

AAA AUTO – všetko, čo potrebujete pre lepšie auto

a kúsok pod ním:

Preklad – Übersetzung

AAA AUTO Alles was Sie brauchen für eine bessere Wagen

No a ešte nižšie aj v češtine.

No nech ma moja kancelárska stolička tlačí, ak je to náhodou, že je tam to spojenie auto a alles. Že by na slovenských stránkach potrebovali akurát tento kúsok textu aj po nemecky? A pre koho? Že by Nemci boli takí zúfalí a chodili si na Slovensko kupovať za drahé peniaze autá, ktoré áčka vykúpili za pár šupov kdesi v Holandsku?

Podľa mňa je to čisté SEO a pokus ako zlákať na svoju stranu laických užívateľov internetu, ktorí si včera kúpili počítač a internet kdesi v supermarkete spolu s kilom mäsa na nedeľu a rožkami na olovrant. Ktorí si nevedia dohľadať informácie a ktorým je jedno, od koho kúpia svoje úžasné takmer nové auto po starom doktorovi, ktorý s päťročným passatom jazdil len v nedeľu do kostola a preto nemá na tachometri ani stopäťdesiat tisíc kilometrov.

Jednoducho ktosi zadá do vyhľadávača namiesto názvu autobazára „Autoalles“ nesprávne „auto alles“ a akoby náhodou skončí na stránke aaaauto.sk Však auto ako auto (horko zaplačete). Kto vie, či o tom vedia v Autoalles Turany-Trusalová 😉 Alebo kde majú teraz svoje hlavné sídlo a najmä marketing.

Zdá sa, že sa oplatí pozorne pozerať internetové stránky a to aj tie konkurenčné 😉 Človek sa môže dozvedieť vecí…
 

 

1 komentár

  • MK 20. februára 2016 Odpovedať

    Autoalles sú podvodníci presne ako AAA -osobná skúsenosť. Treba dávať veľký pozor na to či sú sprostredkovatelia alebo vlastníci ponúkaného vozidla. Ak sprostredkujú predaj zabudnite na akú koľvek záruku ktorou sa oháňajú pri predaji auta.

    Firefox 44.0 Firefox 44.0 Windows 7 x64 Edition Windows 7 x64 Edition
    Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:44.0) Gecko/20100101 Firefox/44.0

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.