web analytics

Je za tým zase AAA?

Rozhodol som sa predať staršie auto. A tak som dal inzerát na jeden známy slovenský server, ktorý sa zaoberá sprostredkovaním ponuky a dopytu jazdených áut. Po minulých zlých skúsenostiach s nechvalne známym medzinárodným predajcom jazdených áut som čakal, či sa ozvú a koľko im to bude od podania inzerátu trvať.

Nesklamali. Do tridsiatich hodín od podania inzerátu pristála v mojom mobile SMS správa nasledovného znenia:

Ponúkame výkup Vášho vozidla, férové jednanie aj cena. Nechajte starosti na nás-záruku za vozidlo preberieme my. Volajte +421268268034. Auto Diskont.

Čo sa týka toho férového jednania, zažil som, čo to znamená v podaní AAA. Čo sa týka férovej ceny, tá bola uvedená v inzeráte. Takže milí páni a dámy z Auto Diskont, stačí keď férovo prídete pred môj dom, vyložíte na kapotu bankovky a auto aj s dokladmi si môžete odviezť.

Čo sa týka starostí, tie by ste mi ušetrili vtedy, keby ste na pobočke mali slušnú čakáreň pre klientov a dobrú kávu. Chápem ale, že nepohodlie a stres vyvolaný vaším zdĺhavým „riešením“ výkupu je váš spôsob „marketingu“, ktorým chcete zákazníka dotlačiť k tomu, že už to chce mať konečne za sebou a svoje auto vám predá za nekresťansky nízku a vôbec nie férovú cenu. A tiež by mi ušetrilo starosti, keby ste ma prestali otravovať. Pretože kým vy mňa budete otravovať nevyžiadanými SMS-kami, tak dovtedy ja budem o vás písať, čo si myslím a čo robíte. Ja viem, že mne to nepomôže, ale viete si prestaviť to množstvo nespokojných potenciálnych zákazníkov, ktorí sa vašimi zákazníkmi nestanú?

A ešte niečo, ak naozaj chcete moje auto, zavolajte vy 😉

A čože je to za firmu ten Auto Diskont? Internetové pramene naznačujú, že majú niečo (dosť) spoločné s nechvalne známym AAA Auto. Možno nie priame prepojenie, no určite cez niektoré osoby.

Stačí si pozrieť zoznam pobočiek a ich adresy a zistíte, že sú ak nie na jednom mieste, tak v tesnej blízkosti. Nespokojní zákazníci napríklad z Čiech píšu, že cez AAA Diskont sa predávajú autá, ktoré zákazníci AAA Auto vrátili pre záručné vady. A v tejto firme sa predávajú s klauzulou „ako beží a leží“.

Lenže tento „spôsob“ predaja a uplatňovania záruky nie je zákonom povolený medzi podnikateľom (autobazár, záložňa…) a súkromnou osobou, občanom. Samozrejme, že neseriózni podnikatelia a firmy to skúšajú na neznalých kupcov alebo ľudí, ktorí nemajú čas sa naťahovať s veľkou firmou.

Preto jedinou obranou pred neférovými firmami je ich úplná ignorácia.
 

 

16 komentárov

 • JT 2. júna 2014 Odpovedať

  Vidíte, ale kvôli marketingu=“reklame“ si ľudia myslia, že keď sú najväčší určite budú aj najlepší.
  Veľa ľudí sa sťažuje na kvalitu áut z AAA, ale sami píšete čo za črepy ste im predali a ešte nariekate, že Vám ponúkajú veľmi nízku výkupnú cenu. Tie isté črepy, ktoré bez akejkoľvek investície AAA len ďalej predá, AAA zarába hlavne na sprostredkovaní finančných produktov daných spoločností s ktorými majú zmluvy !! Takže kvalita ich vozidiel, je Vaša kvalita, občanov, ktorý sa chcú zbaviť šrotu a ešte si mysliac, že na tom zarobíte.
  Nuž keby tie autá boli v poriadku, tak by ste ich nemali problém predať aj sami, že ?!!

  Samozrejme sa nájdu aj autá, ktoré sú v poriadku, len sa majiteľ nechce zaoberať predajom, to chápem, ale čo nechápem je, že väčšina obyvateľov nedisponuje logickým uvažovaním, predsa ak predávam auto obchodníkovi=právnickej osobe, tak nemôžem čakať, že mi dá trhovú=predajnú cenu ?!!! Ak si to myslíte, okamžite by som Vám odobral volebné právo pre ochranu tejto civilizácie !!
  Obchodník na tom musí zarobiť, čo by mal z toho ak by napr. kúpil auto za 5000,-€ a trhová cena by bola 5000,-€, chodili by ste zadarmo do práce ???!!! Veď uvažujte logicky, ak Vám niekto povie, že preberie záruky za stav vozidla, tak z tých napr. 5000,- musí odrátať zisk, prípadné opravy závažnejších porúch čo ste zatajili, a vsadím sa, že nik nepovie pravdu o stave svojho auta, a až potom sa stanoví výkupná cena. Tí poctivejší obchodníci dajú opraviť to podstatné, spotrebný materiál je na kupujúcom !!! ZISK na aute tiež nebude 500,-€, obchodník platí náklady za priestory, či je to prenájom, alebo energie. Netreba zabúdať na odvody a platy zamestnancov, marketing, právnické a účtovnícke služby, materiálové náklady firmy, DPH, daň z príjmu a daň z podielu.
  Tak sa nečudujte, že výkupná cena bude nakoniec 3000,-€, za črep ešte menej !!

  Nik pred predajom do auta neinvestuje to je logické, ale kupujúci požaduje aby to bolo samozrejmosťou, tým si kupujúci neuvedomuje realitu, predávajúci mu povie čo chce počuť a potom sa kupujúci nakoniec nahnevane čuduje. Ruku na srdce, kto z Vás investoval peniaze do svojho auta tesne pred predajom ??? Nechajte ma hádať, hmmm, nikto !!!
  Každý z nás už predával a kupoval, takže si treba byť vedomí reality a neočakávať od ojazdeného auta, že to bude stíhačka čo sa nikdy nepokazí a bude za cenu bicykla !!!

  Tiež nemám AAA v láske, ale to neznamená, že sú len oni na vine.

  p.s. Začnite používať mozog !!!

  Firefox 29.0 Firefox 29.0 Windows 7 x64 Edition Windows 7 x64 Edition
  Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:29.0) Gecko/20100101 Firefox/29.0
  • redakcia 2. júna 2014 Odpovedať Autor

   Počuj, ty Piško, odkiaľ berieš istotu, že my im predávame črepy? Si ma urazil.

   A za druhé, ja som AAA auto nič neponúkal, oni prišli za mnou s tým, že predaj nám ho. Ja som jasne uviedol stav aj cenu.

   Takže ak tu má niekto problém s používaním mozgu, si to ty.

   Firefox 16.0 Firefox 16.0 Windows XP Windows XP
   Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:16.0) Gecko/20100101 Firefox/16.0
 • Mickey 14. marca 2015 Odpovedať

  Treba o tejto smradlavej spolocnosti AAA pisat vsade otvorene, nech si aj ludia otvoria oci. To co sa docitate na internete o tomto pofidernom bazare su pravdive. Zhrniem to do zopar bodov:
  Stocene kilometre – ano stacaju hromadne vsetky vozidla, takze ak si myslite, ze sa dockate auta s pravdivymi kilometrami, tu nepochodite aj napriek tomu, ze to mali v reklamnom slogane, co je ciste zavadzanie ludi.
  Predaj opravenych vozidiel po burackach – ano, taktiez cista pravda, nie je nezvycajne, ze pri testovacej jazde, aj napriek tomu, ze predajca tvrdi, ze vozidlo nebolo burane, sa vozidlo chova zvlastne, je nestabilne alebo pri detailnej obhliadke su ocividne rozdielne medzery medzi dielmi.
  Klamlive a zavadzajuce obchodne praktiky – to, ze vam zavolaju, pri odkupeni vasho vozidla a ponukaju dokonca vyssiu sumu, za aku vozidlo predavate, ale pri prichode na predajnu ponukaju vykupnu sumu hlboko pod cenu je uplne bezne, naopak pri kupe vozidla u tohto predajcu vam vozidlo predaju, ale o skrytych poplatkoch sa dozviete az uplne na konci.
  Pokazene vozidla – vela aut v tomto bazare maju zavazne poruchy, o ktorych bazar vie, ale predajcovi samozrejme o nich nepovedia, v pripade kupy, je velmi komplikovane vozidlo reklamovat, povacsine vam ostane nefunkcny vrak doma stat na parkovisku.
  a nakoniec ceny – ked si porovnate ceny so zapadnymi krajnami, vozidla v tomto bazare su neskonale predrazene, na prvy pohlad sa mozno zdaju porovnatelne, len si treba pozriet vybavu, kde v zapadnych krajnach mate za rovnaku cenu aj o dve kategorie vyssiu vybavu a to nehovoriac o vacsej istote nabehanych kilometrov, v pripade, ze to kupujete od autorizovaneho predajcu….moje odporucanie, urcite nekupovat vrak v tomto bazare…

  Internet Explorer 11.0 Internet Explorer 11.0 Windows 7 x64 Edition Windows 7 x64 Edition
  Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; Trident/7.0; rv:11.0) like Gecko
 • zakaznik000 22. januára 2016 Odpovedať

  auto z AAA autobazár v Košiciach nikdy viac!!!sluby,že si auto odveziete hned nie je pravda cakám 3 týzden na aute jazdiť nemožem nie je prepísané,peniaze mali vyplatené cez IB do 3 dní ( a to isiel akurát víkend)….0 bodov …

  Google Chrome 47.0.2526.111 Google Chrome 47.0.2526.111 Windows 7 x64 Edition Windows 7 x64 Edition
  Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/47.0.2526.111 Safari/537.36
 • Martina Kelemen 30. júna 2017 Odpovedať

  No keby to bolo také strašné, nikto by tam nechodil, alebo sa mýlim??? Mám z AAA už druhé auto a nemám sa na čo stažovať. Skúste si zistit, čo obnáša predaj alebo kúpa auta cez inzerát a porovnajte si riziká

  Google Chrome 49.0.2623.112 Google Chrome 49.0.2623.112 Windows XP Windows XP
  Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/49.0.2623.112 Safari/537.36
  • redakcia 30. júna 2017 Odpovedať Autor

   Keby ľudia čítali, na čo reagujú, nepísali by takéto bullshity. Kupoval som nejedno auto, viem, aké to je. Zopár som ich aj predal. A svoju skúsenosť s AAA auto popisujem v článku na tomto webe, odkaz je hneď prvý v tomto článku. Obhajujete neobhájiteľné a používate demagogickú argumentáciu. Skočí vám na to len ten, čo nepoužíva internet, prípadne na ňom nevie vyhľadávať. Čo asi nebude Váš prípad, podľa analytiky.

   Firefox 54.0 Firefox 54.0 Windows 7 Windows 7
   Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; rv:54.0) Gecko/20100101 Firefox/54.0
 • Superstar 11. novembra 2017 Odpovedať

  Ja som tam predával TTčko, 2,0tfsi, 2007.. malo nabehané cez 217000 km.. saomozrejme o 2 mesiace neskôr tam svietilo a malo len 178 😀 Skoro som zomrel…

  Preto ľudia pozor na AAA, určite aj tam sa daju najst pekne a v pohode auta aj po technickej stranke, no nekupujte len pdola vzhladu.. zoberte si technika alebo zaplatte sluzbu napr ako autoporadca.sk.. nie vsade sa to da odhalit, no vzdy je to vacsia sanca ako is tna blink.

  Google Chrome 61.0.3163.100 Google Chrome 61.0.3163.100 Windows 10 x64 Edition Windows 10 x64 Edition
  Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/61.0.3163.100 Safari/537.36
 • Július 29. januára 2018 Odpovedať

  AAA nikdy viac, poznam milion znamych, ktorí namiesto toho aby si auto poriadne skontrolovali tak im skocili na reci tipu, ze na auto caka dalsi zaujemca, musia jednat rychlo a pod. a teraz sa stazuju ze kupili vrak.. odporucam ist k tomuto bazaru len s automechanikom a ak takeho nemate dnes na to existuju sporostredkovatelske sluzby, ktore vam pridelia takeho, skontroluju historiu, opravy, realny stav auta a pod (napr autoporadca.sk najznamejsi)

  Google Chrome 63.0.3239.132 Google Chrome 63.0.3239.132 Windows 10 x64 Edition Windows 10 x64 Edition
  Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/63.0.3239.132 Safari/537.36
 • Ella 14. marca 2018 Odpovedať

  ja som v oblasti aut novacik…viac menej…teraz mam svoje druhe auto…a to prve som chcela predat pred cestou do Londýna a tak som zašla do jedného okresného bazáru, prešla som net a napokon som ho predala cez aaa auto nakolko mi dali o 15% viac než náš okresný bazár..ono asi záleží aj na tom v akom stave auto predávate 😉 ja som z toho nebola nejak extra nadšená alebo čo ale predala som ho bezbolestne a bez stresu

  Google Chrome 64.0.3282.186 Google Chrome 64.0.3282.186 Windows 10 x64 Edition Windows 10 x64 Edition
  Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/64.0.3282.186 Safari/537.36
  • Sebko99 27. marca 2020 Odpovedať

   Prosim vas AAA, nepiste si tieto komentare 😀 Je uplne zjavne, ze AAA je prave bazar, ktoremu sa treba vyhnut a auta nacenuju nie rozumne, ale 30-40-50% a viac pod cenu, takze urcite tam nikto auto nepreda o 15% vyssie ako mu ponukne iny NORMALNY bazar…

   Google Chrome 69.0.3497.100 Google Chrome 69.0.3497.100 Mac OS X 10.15.3 Mac OS X 10.15.3
   Mozilla/5.0 (Macintosh; Intel Mac OS X 10_15_3) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/69.0.3497.100 Safari/537.36
 • lEA 2. júna 2018 Odpovedať

  u mna aaa auto poriesilo financovanie a mohla som si dovolit malicke suvcko hned po skonceni vysokej a to pre mna bolo a je velmi podstatne nakolko za bezpecnost ktoru si mozem dovolit sama som vdacna

  Google Chrome 66.0.3359.181 Google Chrome 66.0.3359.181 Windows 10 x64 Edition Windows 10 x64 Edition
  Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/66.0.3359.181 Safari/537.36
  • redakcia 2. júna 2018 Odpovedať Autor

   Píšete ako za kupujúceho. To ale nič nemení na skúsenostiach, ktoré majú potenciálni predávajúci. Hlavne tí, ktorých firma sama vyzvala na pristavenie auta a potom s nimi, slušne povedané, vymrdala.

   Môžete byť dobrí v marketingu, ale fakty sú fakty a pokiaľ sa nepostaráte, aby k podobným situáciám nedochádzalo, povesť budete mať takú, o akej sa píše. Punktum.

   P.S. Neverím, že IEA nie je komentár od aaa alebo aaa najatej agentúry.

   Firefox 56.0 Firefox 56.0 Windows 7 Windows 7
   Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; rv:56.0) Gecko/20100101 Firefox/56.0
 • JuliúsBKK 19. januára 2019 Odpovedať

  Ak chcete predat auto, urcite sa chodte informovat do Darexu, cena bude logicky o nieco nizsia ako u sukromnika, no viete predat ryhclo a nebudu vas natahovat a hadzat nezmyselne ceny ako v Acku.

  Google Chrome 69.0.3497.100 Google Chrome 69.0.3497.100 Mac OS X 10.12.6 Mac OS X 10.12.6
  Mozilla/5.0 (Macintosh; Intel Mac OS X 10_12_6) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/69.0.3497.100 Safari/537.36
 • Ivankkk 9. júna 2019 Odpovedať

  Ako pise Julius, rovnako dobra skusenost pri predaji v darexe, odporucam.


  Warning: Undefined array key 1 in /data/7/e/7e78aead-28f9-4748-8aef-de5f96250fd5/nasehobby.sk/web/wp-content/plugins/wp-useragent/wp-useragent-detect-webbrowser-version.php on line 32
  Mozilla Compatible Mozilla Compatible iPhone iOS 12.0.1 iPhone iOS 12.0.1
  Mozilla/5.0 (iPhone; CPU iPhone OS 12_0_1 like Mac OS X) AppleWebKit/605.1.15 (KHTML, like Gecko) Mobile/16A404 [FBAN/MessengerForiOS;FBDV/iPhone10,6;FBMD/iPhone;FBSN/iOS;FBSV/12.0.1;FBSS/3;FBCR/;FBID/phone;FBLC/sk_SK;FBOP/5]
  • Elliz2 16. júna 2019 Odpovedať

   Tiez sme predavali v darexe, cenovo, ak im nedonesiete sunku sa da dostat v pohode trhovy priemer bez starosti a natahovaciek.

   Google Chrome 69.0.3497.100 Google Chrome 69.0.3497.100 Mac OS X 10.12.6 Mac OS X 10.12.6
   Mozilla/5.0 (Macintosh; Intel Mac OS X 10_12_6) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/69.0.3497.100 Safari/537.36
   • Princedan 20. júla 2020 Odpovedať

    Jasne, vsak ludia vyjazdia auto, donesu ho zhumplovane a cakaju, ze im za tento „skvost“ vyplatia asi 30% nad trhovu cenu 😀

    Safari 13.0.5 Safari 13.0.5 Mac OS X 10.15.3 Mac OS X 10.15.3
    Mozilla/5.0 (Macintosh; Intel Mac OS X 10_15_3) AppleWebKit/605.1.15 (KHTML, like Gecko) Version/13.0.5 Safari/605.1.15

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.