web analytics

AAA auto spamuje už aj mailom

O agresívnom správaní sa autobazáru AAA auto som písal viacejkrát. V podstate otravujú svoju ponukou jazdených áut ľudí, ktorí chcú svoje auto predať, prípadne im vnucujú svoj úver na nákup auta, a využívajú pri tom rôzne praktiky, ktoré ak nie sú nezákonné, tak určite by sa za nekalé označiť dali. Teraz AAA auto prešlo od otravovania pomocou SMS k otravovaniu mailom. Vlastne sa stali spamermi.


V mailovej schránke vám pristane mail s ich úžasnou ponukou jazdených áut. Pekne s fotkami, u každého typu počty vozov, orientačné ceny a ceny za mesiac. Úžasnou píšem nie preto, že mám na mysli stáčanie tachometrov. V prvom rade mám na mysli predaj áut za cenu vyššiu, ako konkurencia v horšej výbave. Kto se si pozeral ich web, tak viete, že často nájdete auto s porovnateľným vekom, kilometrami, motorom, ako u konkurencie, len v AAA auto má vozidlo klimatizáciu mechanickú oproti automatickej, v AAA auto má auto zadné okná mechanicky sťahované oproti elektrickému u konkurencie a disky plechové, oproti „elektrónom“ u konkurencie. A na záver čerešnička ponuky AAA auto. Cena inzerovaná platí pri nákupe na úver. Cena v hotovosti platí tá malými písmenkami, nehorázne vyššia. Internet je plný skúseností ľudí, ktorí sa nechali nachytať cenou na úver a potom horko zaplakali, koľko ich to so všelijakými „poplatkami“ nakoniec stálo. Takže to vôbec nestálo za to.

Jedinou „výhodou“ spamovania mailom je to, že vás nezobudí uprostred noci niekde v Austrálii esemeska a nenabáda vás volať (za vaše peniaze) cudziemu človeku, ktorý sa najradšej predstavuje ženským menom. Asi si v AAA auto myslia, že autá predávajú prevážne muži a že keď oň (o to auto) prejaví záujem žena, tak sa im zablýskajú očičká (tým mužom).

Táto taktika zrejme nefunguje alebo nefunguje dosť dobre, autobazár na tom musí byť dosť zle, keďže sa o jeho pochybných praktikách píše už doslova všade. Takže nasadili silnejší kaliber, spam mailom. To už ale narazili na zákon, nevyžiadané správy sa u nás v mailoch netolerujú.

Aj tak si myslím, že najväčší trest je vyklikať ich PPC reklamu a pritom nič nekúpiť (platiť budú, no nezarobia), zďaleka ich obchádzať a kupovať u menej prefláknutých bazaristov. Možno tiež klamú, ale nie tak okato a bohapusto drzo.

.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.