web analytics

Na toto si dajte pozor pri jazde počas dažďa

Jazda v nepriaznivých poveternostných podmienkach, akou je aj dážď, si vyžaduje ešte viac pozornosti ako obyčajne. Bezpečnosť je prvoradá, preto musíte byť opatrný.


Aj keď sedíte za volantom Opel Crossland alebo Opel Grandland, ktoré sú SUV a máte pocit, že ste v bezpečí a nič sa vám nemôže stať, nenechajte sa zmiasť. Veľa závisí od vašich vodičských schopností. Preto sme vám pripravili článok o tom, na čo si dať pozor pri jazde počas dažďa.

Rýchlosť a vzdialenosť
Dážď zvyšuje riziko akvaplaningu a zhoršuje stav vozovky. Svoju rýchlosť tak musíte prispôsobiť týmto novým podmienkam. Aj keď mnoho vodičov rýchlostné obmedzenia pre dažďové počasie nedodržiava, nerobte rovnakú chybu, a to ani v prípade, že šoférujete žihadlo, akým je nový Opel Astra.
Privysoká rýchlosť v daždi predlžuje brzdnú dráhu. Preto brzdite opatrne, rozvážne a vždy si pre istotu udržiavajte dostatočný odstup od vozidla jazdiacom pred vami.
Dážď je jednoducho faktorom, ktorý výrazne ovplyvňuje jazdu aj v tom najbezpečnejšom aute.

Opatrnosť v zhoršenej viditeľnosti
Zhoršené podmienky prichádzajú aj vo forme zlej viditeľnosti. Ak ste už na cestách strávili nejaký ten kilometer, viete, že silný dážď často núti vodičov zaparkovať na kraji cesty. Každá takáto alebo podobná prekážka môže viesť k zrážke, preto buďte opatrný, sledujte cestu a stopercentne sa venujte riadeniu vozidla. Skontrolujte aj svoje stierače a používajte svetlá pre lepšiu viditeľnosť, ale aj preto, aby bolo dobre vidieť vás.

Racionálna jazda
A nakoniec sa dostávame k tomu, že jazda počas dažďa je závislá od vašich vodičských schopností. Predvídajte, jazdite rozumne, myslite na svoju bezpečnosť, bezpečnosť svojich blízkych a ďalších účastníkov cestnej premávky a buďte racionálny. Vyhýbajte sa prudkému zrýchleniu, vysokej rýchlosti v zákrutách a buďte ohľaduplný.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.