web analytics

Na dovolenku si poistite aj auto

Zdravotnú starostlivosť máme zo zákona krytú poistením a pri cestách do zahraničia sa pripoisťujeme pre prípad úrazu alebo nehody. Čo je veľmi výhodné pri dovolenkových pobytoch v zahraničí, sprevádzaných športovými aktivitami. No najskôr sa do cieľovej destinácie musíte dostať. Preprava autom je výhodná, ale skrýva určité riziká. Aj tie sa dajú poistiť.

Odviezť športové vybavenie pre dvojicu či pre celú rodinu s deťmi si vyžaduje veľa miesta. Či už počas letnej dovolenky sa jedná o nafukovacie člny alebo bicykle, alebo v zime lyže a snowboardy. Aktívna rodina teda na dovolenky do zahraničia cestuje autom. Plne naložené auto môže spôsobiť vrásky na čele vodiča, keď sa ďaleko od domova ozve nepríjemný zvuk a automobil sa zastaví.

Niekedy pomôže rýchla oprava, výmena dielu, no niekedy je nevyhnutný odťah do servisu a oprava v ňom, čo zaberie aj s dodávkou náhradného dielu nezriedka viac, ako celý deň. No ale čo s rodinou na polceste? Niekde ju treba ubytovať, prespať. Takáto porucha môže dovolenku riadne predražiť.

Alebo ani nie, ak máte vhodné poistenie do zahraničia a okrem poistenia liečebných nákladov po úraze či chorobe a poistení straty batožiny či spôsobenej škody ste nezabudli priplatiť si tiež doplnkové poistenie auta na dovolenku pre prípad defektu, poruchy, odťahu a tiež prenocovania posádky či poskytnutie náhradného auta. V rámci tohoto poistenia si sami vyberiete riziká a výšku plnenia, ktoré vás zaujímajú. Poisťovňa Union má pripravený webový formulár, ktorý vyplníte aj posledný deň pred odchodom na dovolenku, on-line zaplatíte a môžete vycestovať.

Na dovolenku sa každý teší a už sa vidí bicykli v prírode či na lyžiach na svahu. Aby ste si užili nie len dovolenku, ale aj cestu na ňu a späť domov, oplatí sa mať dobré poistenie aj auta. S ním ľahko zvládnete všetky prípadné problémy a poruchy.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.