web analytics

Ako je vonku?

teplomer Ráno sa chystáte do práce, alebo tí mladší do školy, a uvažujete, čo si na seba obliecť? Pozriete sa von oknom a tam nikto, v lepšom prípade uvidíte dvoch ľudí. Jeden venčí psa a má na sebe hrubý kabát a čiapku, a po chodníku cupitá mladá slečna v krátkej sukni, lodičkách a tenkej blúzke. A teraz buďte z toho múdry. Ako ej vonku a ako sa obliecť, aby vám, cestou nebola zima?

Ako už úvodný obrázok napovedá, che to teplomer. Najlepšie za oknom, aby ukazoval teplotu vonku, nie vo vykúrenej kuchyni. A nemal by byť zakrytý žalúziami a nemal by byť na okne, ktorým vetráte, lebo potom by ukazoval teplotu „medzi“. Medzi tým, ako je v skutočnosti vonku a medzi tým, ako si kúrite vo vnútri. A ešte by okno, za ktorým je ten teplomer, nemalo byť zarosené, poťažne v zima zamrznuté. Aby ste videli na tie stupne.

No tak to starý liehový teplomer z obrázka nespĺňa ani náhodou. A ak som na nejakú „výhodu“ tohto riešenia zabudol, doplňte ma v komentári. Riešením tejto situácie je elektronický teplomer so sondou na kábliku. Prístroj máte pekne v teplúčku a káblik vystrčený za oknom meria teplotu tam vonku. Nemusíte otvárať okno ani zoškrabovať námrazu či dvíhať žalúzie. A dobrý prístroj vám zobrazuje nie len tú psotu tam von, ale aj teplotu vo vašom byte. Prípadne ešte čas. Alebo aj minimálnu a maximálnu teplotu. To pre prípad, že by vás zaujímalo, koľko mrzlo v noci.

Náročnejšie povahy uspokojí barometrická stanica. Okrem teploty, vlhkosti vzduchu a tlaku vám ukáže aj rýchlosť vetra. Údaje sa môžu z miesta merania, napríklad v záhrade, prenášať do vyhriateho bytu káblom alebo sú v predaji aj bezdrôtové verzie. Jediná nevýhoda snáď je, že tieto potrebujú svoje vlastné napájanie a ak sa vám v tej zime vybijú baterky, musíte von.

Ak teda chcete vedieť, či si pre noviny zájdete sami alebo radšej pošlete svokru, zaobstarajte si digitálny teplomer.

.

Označené ako

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.