web analytics

Ochrana visacieho zámku

V zime dosť trpia aj visacie zámky, ktorými zamkýname brány a vstupy do záhrady alebo dielne. Nie len, že ich ohrozuje voda, ale keď mrzne, táto sa zmení na ľad a prinajmenšom nám nedovolí zámok otvoriť a vstúpiť do objektu. Pritom ochrana je veľmi jednoduchá a šikovný kutil ju vyrobí za chvíľu aj z odpadu z domácnosti.

Použiť môžete napríklad prázdnu plastovú nádobu zo sprchového gélu. Podľa veľkosti zámky od 250 alebo 400 gramového balenia. Namiesto toho, aby ste ako každý vzorný občan vhodili prázdny obal do kontajnera na plasty, ho využijete vo svojej domácnosti. Stačí vám k tomu ostrý nôž a vŕtačka s vrtákmi.

Stačí málo a ochrana zámky je hotová

Stačí zložiť vrchnák z obalu a odrezať jeho čiapočku. Tá skutočne môže skončiť v recyklovanom odpade. Potom vrtákom o čosi väčším, ako je priemer železa zámky vyvŕtate dva otvory vo vrchu vrchnáka a od jedného otvoru na užšej strane krytku rozrežete, aby sa dala nasunúť na zámku aj s reťazou.

Jednoduchá krytka ochráni zámok pred vodou

Potom už stačí nasadiť jednou stranou krytku na závoru zámky a po nasadení reťaze natlačiť aj druhú stranu cez rozrezaný bok a váš visací zámok na reťazi je chránený pred dažďom aj snehom.

Nie je to síce vodotesné, ale takto to stačí na to, aby na zámku nepršalo alebo nesnežilo a aby zámok nezamrzol. Keď pred zimou alebo počas nej zámku premažete na to určeným jemným olejom v spreji pomocou malého bočného otvoru, uľahčíte zámke jej službu a sebe jej používanie.

Označené ako

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.