web analytics

Kúrte lepšie a ušetrite

Pri vykurovaní svojich bytov musíme často siahať ku kompromisom. Na jednej strane je túžba po teple, na druhej sú účty za kúrenie. Či už sa jedná o byty s centrálnou dodávkou tepla alebo si v rodinnom dome kúrime plynom alebo tuhým palivom. No snaha o úsporu by nemala byť zaplatená zdravím. Dosiahnuť lepšiu tepelnú pohodu a súčasne nezvyšovať účty za teplo nám pomôže zvýšenie účinnosti vykurovacieho systému.

Zvyšovanie teploty média v radiátoroch so sebou nesie aj zvýšenie strát, ktoré vznikajú prestupom tepla z rozvodov do múrov stavby. Zateplenie vonkajších stien domov a výmena okien za moderné s vyššou izolačnou schopnosťou pomáha znižovať straty tepelnej energie, ale stále nič nerieši na strane dodávky tepla do vnútorného priestoru objektu. A navyše vyžaduje značné investície aj čas na realizáciu týchto úprav.

Naopak s malým finančným výdavkom a takmer okamžite dokážete zvýšiť účinnosť radiátorov tým, že zlepšíte prestup tepla z radiátora do miestnosti bez nutnosti zvyšovať teplotu média, zväčšovať plochu radiátora či inak upravovať kotol v rodinnom dome. Všetko zabezpečí Termík, ventilátor pod radiátor, ktorý ľahko pripevníte pod panelový alebo doskový radiátor vo vašom byte.

termik

Sústava veľmi tichých ventilátorov s reguláciou otáčiek, aby vás ich zvuk nerušil a rozprúdený vzduch nevadil, viacnásobne zvýši prietok vzduchu v miestnosti okolo plôch radiátora a tým zvýši množstvo odovzdaného tepla bez nutnosti zvyšovať teplotu média. Naviac zrýchlením prúdenia vzduchu v miestnosti sa váš byt zohreje rýchlejšie a rovnomernejšie. Aby sa ventilátory netočili zbytočne, keď je radiátor počas temperovania alebo na pokyn termostatu vypnutý, je Termík dodávaný so snímačom teploty na radiátor a pri poklese teploty pod 30°C ich vypne, po zohriatí radiátora zase zapne.

termik ventilator pod radiator

Spotreba ventilátorov a elektroniky je takmer nemerateľná, dosahuje zlomku spotreby nabíjačky vášho mobilu. Zato zvýšenie teploty vzduchu v izbe môže dosahovať niekoľko stupňov. Dodávanými držiakmi bez potreby náradia pripevníte ventilátor pod panelový radiátor, pod rebrovaný radiátor ho zavesíte na dve drôtené oká, ktoré si ako kutil iste ľahko vyrobíte sami, napríklad z hliníkových elektrických vodičov. Alebo ich stačí podložiť, v núdzi aj tehlami. Alebo ho položíte na držiaky radiátora v stene.

na-litinovych

Keď sa zrazu ochladí a radiátory nie sú dostatočne horúce, aj bez dlhého majstrovania dokážete okamžite zvýšiť pohodlie pre svoju rodinu. Inštalujte ventilátory pod radiátory a užívajte si teplo domova.

Označené ako

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.