web analytics

Elektrobicykel Škoda

Automobilka Škoda ako výrobca bicyklov? Nie, tak ďaleko ešte ropná kríza nedospela. No v Českej republike môže byť tak desaťkrát viac cyklistov ako na Slovensku a nie sú to žiadni chudáci, čo nemajú na ojazdené auto, ako si to často myslia ne-bicyklisti na Slovensku. Oveľa častejšie sú to výkonní manažéri a podnikatelia, ktorí aktívne trávia svoj voľný čas, čím sa udržiavajú v skvelej duševnej a telesnej kondícii. Teda cieľová skupina automobilky.

A práve pre nich a na podporu image značky ako moderného automobilu začala Škoda predávať elektrický bicykel. V podstate sa jedná o „bežný“ crossový bicykel, vybavený elektromotorom a akumulátorom. Bežný píšem v uvodzovkách preto, že výrobcom tohto stroja je firma KTM. Tú možno poznáte ako výrobcu kvalitných motoriek, ale znalci vedia, že sa angažuj aj vo svete bicyklov a to nie hocijakých. Jej meno je synonymom špičkovej kvality.

A hoci sa v propagačných materiáloch uvádza dojazd elektrobicykla až 105 km, znalci tiež vedia, že v praxi to bude asi o niečo menej. Veľa totiž záleží nie len od nastavenej intenzity prípomoci (na elektrobicykli musíte šliapať do pedálov, motor len pomáha, bez šliapanie nejde), ale aj o terénu, v ktorom sa s elektrobicyklom pohybujete. No ale 60 km spraví určite a možno aj trochu viac, ak cyklista poriadne zaberie.

Detailný popis Elektrobicykla Škoda nájdete na serveri cykloturistika.net. A pokiaľ máte pocit, že je to trošku drahá hračka, tak túto jeseň (2013) máte šancu vyhrať jeden z piatich elektrobicyklov Škoda v súťaži siete benzínových staníc Slovnaft.

Láka vás vyskúšať si jazdu s elektromotorom s vetrom vo vlasoch a elelektrobicykel si kvôli tomu kupovať nechcete? Tak potom vyskúšajte jazdu na Segway po Prahe.
.

.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.