web analytics

Strešné okno presvetlí podkrovie

Najjednoduchším spôsobom získania ďalších obytných priestorov je prestavba nevyužívaného podkrovia. A to platí ako pre staršiu bytovú zástavbu na sídliskách, tak aj pre rodinné domy so sedlovou alebo stanovou strechou. A samozrejme sa dajú prestavby podkroví na obytné priestory robiť aj na víkendových chalupách. Stačí vyriešiť rozvody vody, elektriny, odpady. A samozrejme svetlo.

Priestory pod strechou ponúkajú rovnakú podlahovú plochu, ako obytné podlažia, aj keď v blízkosti okrajov strechy majú výrazne nižšiu výšku, ale tieto miesta sú vhodné na úložné priestory. Predĺženie potrubí z vrchného podlažia nestojí veľa, a ani rozvody elektriny nevyjdú draho, najmä keď v podkroví vzniknú len obytné izby alebo spálne.

Najväčším stavebným problémom je vybudovanie vstupu do podkrovia a jeho osvetlenie prirodzeným svetlom. Nakoľko neexistujú bočné steny, klasické okná neprichádzajú do úvahy nikde inde, len v štítoch a to je málo. Zostáva použiť strešné okná RoofLITE, ktoré zabezpečia osvetlenie aj odvetranie podkrovných priestorov.

Pri rekonštrukcii podkrovia na obytný priestor nezabudnite, že existuje norma o potrebnej intenzite osvetlenia obytných miestností denným svetlom, preto môže stavebný úrad dôsledne posudzovať, akú veľkú celkovú plochu majú strešné okná. Pri výbere materiálu máte k dispozícii drevené strešné okná RoofLITE, vhodné do starších obytných domov alebo pre rekreačné chalupy. Do záhradnej chatky alebo prerábky hospodárskej budovy môžete využiť plastové strešné okná RoofLITE.

RoofLITE

Strešné okná sú vyrábané v rôznych šírkach, aby sa dali aj dodatočne zabudovať do existujúcich striech. Samozrejme aj na dĺžku je na výber z viacerých rozmerov. Mikroventilácia zabezpečí vetranie aj pri zatvorenom okne a žalúzie vás ochránia pred nadmerným slnečným svitom ale aj pred dobiedzavým Mesiacom.

Strešné okná RoofLITE sú elegantným a efektívnym riešením osvetlenia a odvetrania dodatočne prerábaných podkrovných priestorov.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.