web analytics

Hliníkové okná a dvere pre váš dom

Keď kúpite starší dom a chcete ho rekonštruovať pre svoje bývanie alebo ste vlastníkom takého domu a plánujete jeho renováciu, nezabúdajte na okná a dvere. Nové okná dodajú domu nie len nový svieži vzhľad ale majú aj dve ďalšie dôležité funkcie. Tou prvou je bezpečnosť, bránia neoprávnenému vstupu do objektu zvonka. A tou druhou je energetická úspora. Bránia prestupu tepla z vykurovanej budovy do vonkajšieho prostredia. Na starých domoch sú okná a dvere z dreva, mnoho ľudí ich mení za plastové. No máte aj inú možnosť: Použiť hliníkové okná a dvere. Aké majú výhody?

Podobne ako býva zvykom pri plastových oknách majú aj hliníkové okná izolačné dvojsklo, ktoré dokáže účinne brániť prestupu tepla z vykurovaného domu do vonkajšieho vzduchu a tým šetrí náklady na vykurovanie. Konštrukcia rámu a okenného krídla je tvorená dutými komorami, v ktorých je uzatvorený vzduch vo funkcii tepelného izolantu. Teda teplo z domu neunikne ani cez sklo ani cez rám okna. To tiež bráni kondenzácii vzdušnej vlhkosti na rámoch a roseniu okien.

Povrchová úprava hliníku eloxovaním alebo práškovou aplikáciou farieb dovoľuje vyrobiť okná v akejkoľvek farbe zo vzorníka RAL a tiež si môžete na svoj dom objednať okná v dekore imitácie dreva. Skombinujete tak príjemný vzhľad s vysokou pevnosťou a bezpečnosťou a dobrou tepelnou izoláciou. Vysoká pevnosť a odolnosť hliníkových okien sa využíva najmä v budovách škôl či úradov, kde osvedčili svoju dlhú životnosť. Sú preto vhodné aj do rodinných domov, kde si nevyžadujú takmer žiadnu údržbu po dlhé roky.

Hliníkové okná sa dajú vybaviť rôznym kovaním, takže okrem klasických otváravých okenných krídiel môžu byť hliníkové okná montované aj ako posuvné alebo výklopné či pevné. Použijete ich teda nie iba v obytných, ale aj technických miestnostiach či suteréne.

riokna_dverni_hueck_lambda57s

Vysoká mechanická pevnosť predurčuje hliník aj na konštrukciu dverí. Obľúbené vchodové dvere do domu získajú z hliníka nie len dobrý vzhľad a značnú odolnosť proti nepovolaným osobám, ale tiež sa osvedčili aj ako tepelná izolácia domu. Skombinujte ich s rôznymi tvarmi prahových a soklových konštrukcií a získate tak jedinečné riešenie vstupu do vášho domu. Na výber je nie len z jednokrídlových dverí, otváraných podľa vašich preferencií dnu alebo von, ale vyrábajú sa aj ako dvojkrídlové široké dvere. Doplnkovo môžete objednať aj viacbodové zámky, elektromechanické alebo elektromotorické zámky či dverový zatvárač.

Trojkomorový profil dovoľuje vyrobiť dvere s hmotnosťou do 130 kilogramov a pri viackrídlych dverách šírku krídla od 148 mm, to umožňujú úzke pohľadové šírky rámov. Zasklievacie lišty so zvýšenou odolnosťou proti vypáčeniu dovolia vašej rodine cítiť sa za hliníkovými dverami bezpečne a vám kedykoľvek použiť slogan: Môj dom – môj hrad.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.