Dobrý pocit z bývania ovplyvňuje aj zabezpečenie základov. Celý proces závisí od typu stavby, veku a od prístupnosti. Pri nedbalom záujme môže dôjsť k zhoršujúcim sa podmienkam v hydroizolácii. V tomto bode sa začína začarovaný kruh možných príčin a riešení. Vieme, ako si navzájom pomôcť!
Príčiny, prečo uskutočniť hydroizoláciu spodnej stavby
Keď sa už nedostatky v hydroizolácii prejavia, je nutné problém konzultovať s odborníkom. V mnohých situáciách sa tomu vyhýbame a často sa spoliehame na vlastné možnosti. Prvoradé je vymedziť hlavné príčiny, až potom problém pozastaviť.
Najčastejšie sa stretávame s tým, že opätovnú hydroizoláciu spodnej stavby si vynucujú vodné aj geologické podmienky v najbližšom prostredí. Ohrozenou časťou sú steny a podlahy. Túto situáciu dokážu vyhrotiť rôzne pochybenia v technologických zásadách, aj keď pôvodne išlo o normou stanovené predpisy.
Nekvalitná alebo náhla práca sa po čase podpísala na nadmernej vlhkosti základových konštrukcií, ak nie až na vytopení najnižších priestorov. Nadmernou vlhkosťou sa tak znižuje kvalita bývania. Ohrozené sú teploizolačné vlastnosti, stabilita a pevnosť konštrukcie a v neposlednom rade aj ľudské zdravie.
Moderné prostriedky hydroizolácie základov
Pomocou dostupného moderného sortimentu zabezpečíme hydroizoláciu svojpomocne a kvalitne. Môže ísť o problém vlhkých stien, základovej dosky alebo soklov proti objemnej tlakovej vode.
Práve tieto hraničné situácie zaujali spoločnosť Mapeizol.sk, ktorá na základe dlhoročných skúseností garantuje kvalitný sortiment. Ten reprezentujú celoplošné izolačné materiály na základovú dosku alebo len na lokálne medzery v hydroizolácii. Vyčleňujú rutinné, rýchle a jednoduché opravy až po profesionálny sortiment na spevnenie a zjednotenie podkladov. V každom prípade výsledkom má byť znížená nasiakavosť a pórovitosť povrchu.
Zdroj obrázku: Svet7lana / Shutterstock.com
Pridať komentár