web analytics

Nový Opel Astra ako ideálne auto pre začiatočníka: Čo by malo spĺňať?

Zháňate pre seba alebo niekoho blízkeho jeho úplné prvé auto? Princíp je podobný ako pri výbere akéhokoľvek darčeka. Chcete, aby vám alebo dotyčnému sadlo čo najlepšie. Parkovanie či rozbiehanie sa pokojne aj do kopca by mala byť s novým autom hračka. Ako také nájsť? Jedno také už poznáme, je ním nový Opel Astra.

Hlavne v bezpečí

Na tento bod by mal myslieť každý, kto má v pláne nové vozidlo. Jazdiť v bezpečnom vozidle je základný kameň cesty do ciela. K tomu vám pomôžu rôzne testy a hodnotenia vozidiel. To vám pomôže získať si aspoň rýchly prehľad, z ktorých vozidiel vyberať.

Okrem toho v autách hľadajte aj moderné technológie. Minimálne airbagy, protiblokovacie brzdy a elektronické riadenie stability by mali byť samozrejmosť. Nový Opel Astra ponúka nadpriemernú bezpečnosť a technológie, ktoré vás nenechajú v problémoch.

Veľké alebo malé?

Na malé vozidlá sa ľahko zvyká, avšak, ťažko odvyká. Do mesta si ich budete pochvaľovať. Ak vám nevadí menej priestoru, či už na sedenie alebo toho úložného, malé vozidlá si budete pochvaľovať. V úzkych jednosmerkách sa nebudete musieť obávať o spätné zrkadlá.

Malé vozidlá majú však svoju nevýhodu. Zrážka s väčším vozidlom bude mať horšie následky na malé vozidlo ale hlavne aj na vás. Kompromis medzi veľkým a malým vozidlom je to najlepšie, čo môžete spraviť. Práve také vozidlo je Opel Crossland.

Budú s ním problémy?

Spoľahlivé auto je dôležité pre každého vodiča, ale najmä pre toho nového. Samé poruchy a rozsvietené kontrolky šoférske zručnosti nezlepšia. Preto hľadajte auto s dobrou povesťou spoľahlivosti a nízkymi nákladmi na údržbu. Napríklad Opel Grandland.

S tým sú spojené aj často obmedzené rozpočty. Je cenová dostupnosť dôležitým faktorom aj pre vás? Ak áno, hľadajte auto, ktoré zodpovedá vášmu rozpočtu a nezruinuje vás z hľadiska nákladov na poistenie a spotreby paliva.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.