web analytics

Postarajte sa na jar o svoje auto v 3 jednoduchých krokoch

Na jar všetko kvitne, všetko sa rodí, život sa prebúdza. Podľa nás je toto obdobie ideálnym aj na nakopnutie vášho štvorkolesového miláčika. Poďme ho teda zobudiť, dodať mu život a množstvo energie na nadchádzajúce teplé mesiace.

Povedzme si pravdu – pokiaľ vlastníte väčšie SUV, akým je napríklad Opel Grandland, pri čistení a umývaní sa zapotíte. O niečo menší Opel Crossland vám dá čas na vydýchnutie, no nudiť sa aj tak nebudete. Každopádne, poďme sa spolu pozrieť na to, čo by ste na jar mohli so svojim tátošom urobiť.

1. Umývanie a čistenie

Ako sme už spomenuli, umývanie a čistenie bude prvým krokom. Existujú vlastne len dve skupiny ľudí – tí, ktorí svoje auto v zime uložia na spánok a nepoužívajú, a tí, ktorí jazdia aj počas zimy. Pokiaľ vlastníte takého krásavca, akým je Opel Mokka, pravdepodobne patríte do druhej skupiny. V oboch prípadoch však tento krok nevynechajte. Prečo?

Ak je auto nepoužívané celú zimu, zaiste sa na ňom usadila špina, prach a iné nečistoty. Pokiaľ ste aj vozidlom jazdili, problémom bude napríklad zaschnutá soľ a iné známky bahnitej zimy. Ale nezúfajte – na pomoc prichádza autoumyváreň.

2. Dôkladná kontrola

Po vyčistení sa na vozidlo pozrieme z blízka. Nasleduje teda dôkladná kontrola, kde skontrolujeme stav auta po zime.

Skontrolujte stav batérie a očistite ju. Pozrite sa na brzdové platničky a uistite sa, že sú v dobrom stave.

Svetlá zvyknú byť po zime tiež nielen špinavé, ale často aj poškodené. Preskúmajte ich funkčnosť a ak je to potrebné vymeňte žiarovky.

Na svoje si cez zimu prídu aj vzduchové filtre a je veľká pravdepodobnosť, že ich po zime budete musieť buď vyčistiť, alebo rovno vymeniť.

3. Výmena

Akýkoľvek poškodený diel alebo súčiastku následne vymeňte. Pokiaľ je po vyčistení v dobrom stave, výmena nemusí byť potrebná. Avšak ak vaše vozidlo zažilo krušnú zimu, batériu, brzdové platničky, sviečky či filtre možno budete potrebovať nové.

Nezabúdajte ani na výmenu pneumatík. A ak ste svojmu vozidlu dopriali dostatočnú pozornosť, je pripravené na jarné a letné cesty.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.