web analytics

Ako si spríjemniť písanie záverečnej práce?

Písanie záverečnej práce, ako je napríklad ťažká rigorózna práca, je veľmi náročný proces. Vyžaduje veľkú investíciu času, klbko nervov a najmä pokoj pri samotnom písaní. Ako si teda spríjemniť písanie záverečnej práce, aby ste sa nezbláznili a zvládli všetko podľa plánov?

Píšte v rovnakom čase

Každý z nás má iný denný harmonogram. Niekomu skôr vyhovuje písať seminárnu prácu v doobedňajších hodinách a niekto práve naopak, píše prácu večer alebo cez noc. Stanovte si režim. Píšte vždy v rovnakom čase a zvyšok času venujte svojim záľubám a kamarátom. Uvidíte, že akonáhle budete mať režim, písanie práce vám pôjde od ruky.

Odstráňte rušivé predmety

Ak ešte len začínate písať prvú záverečnú prácu – bakalársku prácu – pravdepodobne ešte nemáte veľa skúsenosti s písaním takýchto obsiahlych prác. V prvom rade je potrebné, aby ste si ešte predtým, ako vôbec napíšete prvú vetu, odstránili všetky rušivé predmety, ktoré by vás odlákali od písania práce. Mobil, tablet, pre niekoho aj magnetofón. Všetko dajte preč!

Pripravte si k písaniu nejaké maškrty

Spríjemniť písanie záverečnej práce si dokážete aj nejakou maškrtou. Máte radi klasické oriešky, mandle alebo nebodaj horkú čokoládu? Vezmite si ju so sebou k počítaču a sem- tam si niečo zajedzte. Písanie práce si tak uľahčíte a hlavne – spríjemnite. Samozrejme dávajte si pozor, aby ste si za jeden deň nevyjedli všetky zásoby.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.