web analytics

Ako vytvoriť fototričko?

Dnes sa už každý môže stať dizajnérom tričiek. Pre vlastnú potlač tričiek sa nájde veľa dôvodov. Darujte svojim blízkym tričká s fotografiami ich rodiny, známych alebo napríklad domácich maznáčikov. Školské triedy si môžu nechať potlačiť vlastné tričká s vtipným obrázkom alebo napríklad venovať tričko s fotkou obľúbenej pani učiteľke alebo pánovi učiteľovi. Firmy často potrebujú tričká s vlastnou potlačou, aby vytvorili rovnošatu pre zamestnancov alebo na rôzne propagačné akcie. Partie kamarátov alebo napríklad vodáci si nechávajú potlačiť tričká s fotkou, aby sa na spoločných výletoch odlíšili. Nech už máte s tričkom akýkoľvek úmysel, pomôže vám pri jeho plánovaní a tvorbe pár nasledujúcich rád.

Výber z množstva farieb i motívov

Pre svoje tričko si musíte zvoliť farbu, veľkosť a motív. Farieb budete mať na výber veľké množstvo. Všetky tričká s vlastnou potlačou nemusia byť biele. V ponuke je aj modrá, červená alebo čierna. Pri výbere farby myslite na to, akú fotografiu plánujete na tričko vytlačiť. Ak bude veľmi svetlá a farebná, najlepšie vynikne na bielom alebo čiernom tričku. Naopak čiernobiele fotografie budú pekne ladiť s farebnými tričkami. S farbami súvisí aj to, kto bude tričko nakoniec nosiť. Pokiaľ bude pre deti alebo školské triedy, nemusíte sa báť farieb. Ak je to tričko s logom serióznej firmy, najlepšou voľbou bude biela. Veľkosť vlastného trička voľte aj podľa budúceho majiteľa. Na výber je z detských, dámskych i pánskych veľkostí.

Motív si vyberajte podľa účelu, za akým tričko vzniká. Motív je akousi šablónou alebo štýlom trička, ktorý potom dotvoríte vlastnými fotkami alebo obrázkami. Môžete si vybrať z rôznych štýlov a rámčekov alebo si zvoliť len prázdnu šablónu a na tričku sa vyblázniť. Šablóny pre fotografie na tričko sú väčšinou s rodinnými motívmi alebo s veselými postavičkami pre skupiny kamarátov. Triedne tričká majú svoj špeciálny motív, rovnako tak firemné tričká s logom. Po výbere motívu môžete upravovať vaše fotografie a váš projekt v online editore. Tam máte možnosť pridávať k fotografiám nápisy alebo rôzne obrázky.

Kvalitný materiál je pre tlač dôležitý

Aby tričko s vlastnou potlačou za niečo stálo, myslite na kvalitu materiálov i fotografií. Najlepšia tlač je na tričká zo 100% bavlny. Tie sú tiež najpríjemnejšie na nosenie. Dobre sajú pot a zároveň sú priedušné. Fotky na tričko vyberajte čo najkvalitnejšie. Obrázky s malým rozlíšením by nevyzerali po tlači dobre. Radšej si dajte tú námahu a odfoťte sa dobrým fotoaparátom, ako by ste mali investovať do trička, ktoré nebudete chcieť nosiť kvôli zlej kvalite fotografie. Investícia do fototrička nie je veľká. Ceny sa pohybujú od 119 do 199 korún.

Viac na stránke Empikfoto.sk

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.