web analytics

Nechajte, nech vaša kuchyňa dýcha jarou

Aj keď nás počasie na začiatku marca prekvapilo snehovými prehánkami, jar tu máme onedlho. Ak vás dlhé zimné obdobie deprimovalo a pochmúrnu náladu cítiť aj vo vašom obydlí, prineste jar do svojho domova. Začnite napríklad kuchyňou a jedálňou.

Vymeňte obrusy za obrusy s jarnými vzormi

Tulipány, rozkvitnuté bahniatka, narcisy, hyacinty – tieto kvety sú typické práve v tomto ročnom období, preto ak máte doma vyšívané obrusy s jarnými motívmi, je čas ich opäť vytiahnuť. Jarné motívy krásne rozvoňajú kuchyňu a jedálenský priestor aj vtedy, keď budú zobrazené na obrusoch, behúňoch na stôl a na podsedákoch.

Zvoliť si môžete aj kombináciu jednoduchých obrusov a vzorovaných behúňov na stôl. Klasický obrus v neutrálnych farbách môžete využívať celý rok. Stačí, ak k nemu doladíte behúň s motívmi aktuálneho ročného obdobia a kuchyňa spolu s jedálňou razom ožijú.

Pridajte živé kvety

Keď už sme pri kvetoch, okrem toho, že si zo skrinky vyberiete obrusy a behúne na stôl s jarnými motívmi, kúpte si aj živé kvety v kvetinárstve. Pred Veľkou Nocou si určite zaobstarajte rozkvitnuté bahniatka. Vŕbové prúty s púčikmi stačí dozdobiť drevenými jarnými dekoráciami alebo ručne háčkovanými a jedálenský stôl bude dýchať jarou.

Investujte do nových kobercov do jedálne a behúňov do kuchyne

Ak uvažujete nad novým kusovým kobercom do jedálenskej časti, vyberajte si neutrálne farby a odporúčame koberce s geometrickými vzormi. Do jedálenskej časti odporúčame skôr krátkovlasé obdĺžnikové koberce (v prípade, že máte obdĺžnikový jedálenský stôl).

V kuchyni pred kuchynskou linkou oceníte dlhý behúň. Pri príprave jedál budete mať nohy v teplúčku. Oceníte to najmä, ak máte v kuchyni studenú dlažbu.

Záclony s jarnými motívmi

Ak máte v kuchyni klasické neutrálne záclony, vymeňte ich za záclony s vyobrazenými jarnými motívmi. Zajko s vajíčkami, rozkvitnuté konáriky a množstvo iných jarných motívov nájdete na moderných záclonách. Stačí si len vybrať vzor.

Ak chcete, aby záclony vynikli, kúpte si kratšie záclony – maximálne tak do polovice okna.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.