web analytics

Ako vybrať kvalitný toner do tlačiarne?

Dnes sa už takmer v každej domácnosti sa nachádza aspoň jedna tlačiareň. Nemusí byť vždy farebná, ale je to vo veľa prípadoch lepšie. Papiernictvá si za vytlačenie pár stránok pýtajú relatívne dosť peňazí, a pritom je to zbytočné vzhľadom na nízke náklady, ktoré vám vaša osobná tlačiareň robí. Aj samotný toner vydrží v tlačiarni dlho a vy si môžete vytlačiť stovky až tisícky stránok papiera. Ak ste ešte len študent alebo človek, ktorý pre svoju prácu potrebuje väčšie množstvo papierov, mali by ste mať pri vašej tlačiarni vždy v zásobe tonery.

Používať ich neustále

Práve kvalitné tonery sa v posledných rokoch stali dostupné nielen pre firmy ale aj pre bežné domácnosti. Mnohé domácnosti už dnes vlastnia tlačiareň, a teda zvyšuje sa aj dopyt po farbe. Už dávno nie sú všetky značky tak drahé a neustále šetrenie papierom a farbou je preč. Nie je potrebné príliš šetriť a ak tlačiť nutne potrebujete, tak sa vám to oplatí omnoho viac ako chodiť neustále do obchodov alebo do školy, ktoré nie sú otvorené nonstop a vy nejaké papiere potrebujete hneď, prípadne cez víkend, kedy je hlavne v menších mestách problém s otváracou dobou. Aj toto môže zavážiť pri nákupe tonerov do zálohy.

Len do jedného zariadenia?

Ak by sme si chceli zobrať príklad z nejakej populárnej značky, môžeme si predstaviť kúpu tonerov do tlačiarne Canon, ktoré máte doma. Je na ne akcia a vy si chcete urobiť zásobu. Ide o dobrý nápad? Môžete sa obávať toho, že tlačiareň sa pokazí a vy si budete musieť kúpiť novú a farba vám bude nanič alebo dokonca, že jej dôjde trvanlivosť a ona zaschne. Treba myslieť na to, že zabalená farba vydrží dlho a tiež na to, že rovnaké značky využívajú v mnohých nasledujúcich a generačných zariadeniach rovnaký typ tonerov, ktoré budú sedieť aj do vašej novej tlačiarne.

Zdroj obrázku: yThiamphuean / Shutterstock.com

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.