web analytics

Bankové zahraničné platby

Moderné počítačové technológie a internet nám umožňujú okrem iného aj nakupovanie v zahraničí. Už nikto nie je obmedzený ponukou obchodov v meste, kde žije. Takže si môžeme dopriať akýkoľvek tovar, čokoľvek sme na internete videli, si môžeme cez internet aj objednať a nechať doručiť domov. Samozrejme, keď na to máme peniaze a keď vieme, ako fungujú platby do zahraničia.

Nie je to tak dávno, čo pri príkaze na úhradu do banky sme museli vedieť číslo účtu a banku, v ktorej je vedený. A pri platbách do zahraničia tiež uvádzať menu, v ktorej sa má transakcia vykonať. Prechod na euro veľa vecí v bankovom platobnom styku zjednodušil. Stále viac krajín používa euro a pri nákupoch, výletoch či dovolenkách sme ušetrení neustálych prepočtov cien v danej krajine na našu menu.

Výhoda spoločnej meny euro pre takmer všetky európske krajiny sa premieta aj do zahraničných platieb cez banku. A nejde len o kurzové prepočty. Používanie medzinárodného čísla bankového účtu, ktoré poznáme pod skratkou IBAN, zjednodušuje vypĺňanie príkazu na úhradu. Papierového na pobočke banky, ale najmä pri obsluhe nášho účtu cez internetbanking. Ďalšou nespornou výhodou eurovej platby do zahraničia sú poplatky. Sú úplne rovnaké, či už platíte v eurách niekomu v slovenskej banke alebo banke v krajine, ktorá tiež používa euro. A rovnaká je aj doba prevodu peňazí, ktorá činí jeden deň.

bankovky

Ešte nedávno bola jedinou možnosťou, ako výhodne nakupovať v zahraničných ehopoch, mať zriadený Paypal a k nemu priradenú kreditnú alebo debetnú kartu s povolenými platbami cez internet. Väčšina bánk si za to nechala zaplatiť. Pokrok priniesol pozitívnu zmenu aj v tento oblasti. Nepotrebujete riskovať s platbami kartou cez internet, nemusíte platiť cez zahraničné platobné brány. Stačí vám váš bežný účet v slovenskej banke a môžete nakupovať v zahraničí pohodlne a bez rizika.

Vašu zahraničnú platbu za tovar alebo dovolenku zrealizujete vďaka SEPA systému rovnako, ako keby ste platili za mobil alebo za nákup v slovenskom eshope. Iba máte širší výber a nezriedka nižšiu cenu.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.