web analytics

Ako vybrať šperk

Žena poteší ženu: Riaďte sa srdcom

Hovorí sa, že žena žene najlepšie rozumie. Dvojnásobne to platí pri výbere šperkov. Žena sa dokáže najlepšie vcítiť do duše svojej kamarátky, priateľky, matky či dcéry. Dobre pozná jej vkus, nálady, vie vycítiť jej rozpoloženie. Naladí sa na jej vlnu. Práve preto žene jej srdce samo napovie, čo obdarovávanej kamarátke, príbuznej, či kolegyni vybrať. Ak ste žena a hľadáte vhodnú bižutériu pre ženu, zabudnite na poučky a nechajte hovoriť svoje srdce, svoje vnútorné ja. Ukáže vám na tú najlepšiu voľbu.

Žena robí radosť sebe: Nechajte prehovoriť rozum

Ak si budete vyberať šperk pre seba, tentoraz už musíte nechať prehovoriť rozum. Zatvorte oči a predstavte si, kam si chcete vybraný šperk vziať. Vidíte sa na romantickej večeri s partnerom? Na firemnom večierku, kde sa chcete blysnúť pred kolegyňami? Na divadelnom predstavení vo svojich najlepších šatách? Na plese, kam si vezmete dlhú večernú róbu? Alebo v kancelárii, kde chcete byť v kostýme šik pred svojím šéfom? Môžete sa krátko zasnívať nad tým, čo by sa vám najviac páčilo, ale musíte brať do úvahy, pre akú príležitosť šperk bude a ako sa na ňu oblečiete. Uvedomte si, s akými šatami chcete šperk kombinovať. Dôležitá je aj kombinácia s ostatnými šperkami. Keď si vyberiete náramok, máte vhodné náušnice, ktoré s ním budú ladiť?

Muž obdarúva ženu: Spoznajte jej štýl

Mnohým mužom pripadá ťažké vybrať šperk žene. Najlepšou radou pre nakupujúceho muža preto je, snažiť sa obdarovávanú ženu čo najviac spoznať. Vystihnúť jej štýl. Predstavte si ju pred sebou. Je menšia, alebo naopak vyššia? Štíhla alebo bacuľka? Má radšej decentný klasický štýl oblečenia, alebo je naopak voľná a plná farieb? Chodí obliekaná v stroho elegantnom štýle, alebo miluje novinky a rada experimentuje? Blondínka, tmavovláska alebo ryšavka? To všetko bude hrať pri výbere bižutérie rolu. K menšej bacuľatejšej žene sa hodí náhrdelník s pretiahnutým príveskom, ktorý by naopak u vysokej a štíhlej ženy nevyzeral dobre. Ako muž sa tiež nebojte zariskovať. Ak ste na ženu naladený a viete, čo sa jej páči, určite pri výbere nesiahnete vedľa.

šperky

Dámske náramky: Pýcha každej ženy

Medzi najviac predávané šperky patria dámske náramky. Ženy sa nimi pýšia už od praveku. Od tej doby, kedy sa pred mnohými tisíckami rokov ľudia naučili taviť a spracovávať kovy, vyrábať sklo a brúsiť kamene, sa dámy zdobia náramkami z rôznych materiálov. Sprvu mali podobu jednoduchých krúžkov. Avšak postupne, ako sa zdokonaľovala ľudská zručnosť, získavali stále dokonalejšiu výzdobu a tvary.

Ozdobená ruka je elegantná

V priebehu storočí sa začali objavovať jednoduché, a pritom krásne náramky z bižutérie. Ich výhodou sa stala priaznivá cena proti pravým šperkom. Práve preto po nich ženy zatúžili. S minimálnymi nákladmi dosiahli maximálnu eleganciu. Dámska paža ozdobená náramkom vyzerá veľmi jemne. Väčšina žien má vo svojej šperkovnici viac náramkov určených pre rôzne príležitosti ako je každodenné nosenie alebo tiež slávnostné akcie. Ženy náramky vyberajú aj v súlade s tým, k akým šatám z ich šatníka sa hodia. Zladenie oblečenia so šperkami nikdy nepodceňujú.

Náhrdelníky: Vyjadrenie rôznych pocitov

Nosenie náhrdelníkov je spojené s túžbou zdobiť sa, ale tiež dávať najavo svoje postavenie. Nositeľ šperku ukazoval svojmu okoliu svoje sebavedomie, vyjadroval svoj spoločenský status. Náhrdelníky sa stali jednými z prvých šperkov, ktorými sa ľudia skrášľovali. Práve rôznymi príveskami na náhrdelníkoch a rôznymi druhmi náhrdelníkov vyjadrovali rozmanité pocity a túžby, alebo príslušnosť k určitej sociálnej skupine.

Varianty pre každú príležitosť

Prívesky náhrdelníkov tvorili symbol lásky, pytačiek, milostného vzťahu. Boli darčekom ktoré sú z lásky, ale aj signálom pre okolie, že nositeľ je zamilovaný, zadaný, má lásku. Rovnako tak ale prívesky tvorili aj amulety, ktoré svojho nositeľa mal chrániť pred zlými silami a nepriazňou okolitého sveta. Iné náhrdelníky zasa ukazovali na vyššie spoločenské postavenie. Každá udalosť, každá spoločenská príležitosť vyžaduje iný náhrdelník.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.