web analytics

Pálená škridla

Kvalitný základ a poriadna strecha, to sú dva základné kamene každej stavby. Chránia stavbu pred vodou zospodu aj zhora, pred únikom tepla a strecha aj dodáva budove jej charakteristický vzhľad. Kvalita strešnej krytiny by vás mala zaujímať nie len ako stavebníka nového domu, ale aj ako kutila, keď sa chystáte opravovať drobné stavby na pozemku alebo postaviť nový záhradný prístrešok.

Keď sa rozhodujeme pre opravu strechy, máme na výber dve možnosti. Ponechať pôvodný typ krytiny alebo zvoliť nový a strechu kompletne prerobiť. Do úvahy by sme mali zobrať nie len cenu, ale aj životnosť strechy, ktorú očakávame. Nech sa nemusíme opravám venovať každých niekoľko rokov. Podobnú voľbu som mal pred sebou nedávno. Kúpili sme veľkú záhradu so starým domom a bolo sa treba postarať o strechu domu, dreveného prístrešku a neskôr ma čakala ešte jedna malá stavba. Strešná krytina na dome bola z pálených škridiel a rozhodol som sa zachovať ju v pôvodnej farbe a v pôvodnom materiáli. Opravili sme laťovanie a položili nové škridle. Dom zase bude slúžiť dlhé roky.

škridla pálená

Pomáhaním majstrovi som sa veľa naučil a tak keď prišiel rad na opravu starej drevenej studne, rozhodol som sa do toho pustiť sám. Starú drevenú konštrukciu s plechovou stanovou strechou som odstránil, rumpálové koleso s reťazou a vedrom som zachoval a renovoval a drevenú konštrukciu som postavil na novo. Keď som rekonštrukciu studne pripravoval, v jednom som mal jasno. Tak ako dom a prístrešok, tak aj studňa bude mať novú kvalitnú strechu. A tú mi zaručí škridla pálená, ktorá je ľahká, ale pevná a odolná nie len dažďu, ale aj krupobitiu.

Aby som si vybral vhodný tvar aj farbu škridle, navštívil som shop Creaton.sk a našiel tam nie len plochú škridlu plnú a polovičnú, aj ale aj okrajové škridle a tiež hrebenáče a iné doplnky. Teraz bude mať naša záhrada novú studňu, ktorá vďaka kvalitnému drevu a kvalitnej strešnej krytine vydrží naozaj dlho a bude aj dobre vyzerať.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.