web analytics

Čakajú nás posledné pekné jesenné dni na pokosenie záhrady

Tak ako jeseň rýchlo prišla, tak už aj odchádza. Ani sme sa nenazdali a už sa v obchodoch predávajú vianočné dekorácie, hoci je len začiatok novembra. Začiatok novembra nám však pripomína aj niečo iné. Pripomína nám, že sa nám kráti čas na upratanie našej záhrady. Každá záhrada sa potrebuje na zimu pripraviť tak, aby sa mohla v plnej kráse opäť prebudiť na jar.

Bude stáť upratanie záhrady náš čas a energiu? Áno, bude. Avšak, ak chceme mať peknú a oddýchnutú záhradu na jar, je nevyhnutné, aby sme si našli čas. Stačí si vyhradiť jedno pekné sobotné popoludnie. Ako na to? Čo treba spraviť?

Na záhrade treba spraviť niekoľko vecí. Dve hlavné veci sme spísali do nasledujúcich bodov

  1. Aby bola čistá zem

Zo zeme pozbierajte spadnuté ovocie, ktoré už síce asi nebude dobré, ale na zemi ho nechať nemôžete. Pozbierajte konáre, kamene, odneste do kôlne alebo šopy to, čo už v záhrade nepotrebujete. Pohrabte spadnuté lístie. Ak by na lístie napadol sneh, môže stať, že na jar by ste boli nemilo prekvapení, že vaša posadená tráva tam už nie je.
Zoberte kosačku a pokoste celú trávnatú plochu. Po dokosení vyčistite kosačku a uložte ju niekam pod strechu, najlepšie do uzatvorenej miestnosti.

  1. Aby boli čisté stromy

Ak na stromoch ostala ešte posledná úroda, oberte ju. Zrežte dlhé a suché konáre. Ak je to potrebné, natrite stromy potrebnými ochrannými prostriedkami, ktoré kúpite v každom záhradkárstve. Okolo stromov môžete vysokú trávu alebo burinu pokosiť. Ak by vám to klasická kosačka neumožňovala, skúste použiť AKU kosačku, ktorá nie je viazaná na elektrický kábel, a teda s ňou zvládnete pokosiť aj ťažšie dostupné miesta.
Naša záhrada sa sama neuprace a ani si nedokáže pomôcť. Je odkázaná na nás. Preto neleňte, vybehnite do záhrady a pripravte ju na zimu!

Zdroj obrázku: Saklakova / Shutterstock.com

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.