web analytics

Oplotenie pre chovateľov: na aké materiály sa dá spoľahnúť?

Chovateľské pletivo sa využíva na zhotovenie oplotenia pre hydinu a domáce zvieratá, na výplne klietok pre králiky a výrobu voliér pre vtáky.

Každý dobrý a zodpovedný chovateľ sa snaží, aby domáce zvieratá mali k životu všetko, čo potrebujú. Podstatná je aj ich bezpečnosť pred vonkajšími nástrahami. Preto je, okrem iného, dôležité vybrať dostatočne pevné a odolné chovateľské pletivo. Medzi najčastejšie používané typy chovateľského pletiva patria 6-hranné pletivo a zvárané siete. Aký je medzi nimi rozdiel?

6-hranné chovateľské pletivo

6-hranné pletivo patrí k najtradičnejším chovateľským pletivám. Chovatelia králikov a hydiny ho využívajú na zhotovenie králikární a kurníkov.

Potrebujete vyrobiť voliéru pre vtáky, alebo ohradiť pozemok pre hospodárske zvieratá? V tom prípade je 6-hranné chovateľské pletivo výbornou voľbou.

Chovateľské pletivo má uplatnenie nielen v chovateľstve, ale aj v pestovateľstve, stavebníctve a aranžérstve. V prípade, že hľadáte vhodnú ochranu pre stromčeky, ktoré rada obhrýza lesná zver, 6-hranné pletivo tento účel spĺňa. V stavebníctve chovateľské pletivo slúži, napríklad ako nosič omietky. Umelci ho považujú za vďačný materiál pri výrobe rozličných dekorácií či figurín.

Dostupné je vo výškach 50 a 100 cm, vo veľkosti ôk 13, 16, 20 a 25 mm, v pozinkovanej a zelenej farbe.

Chovateľské zvárané siete

Oplotenie z chovateľských zváraných sietí je stvorené na zhotovenie voliér, klietok pre vtáky a menšie domáce zvieratá.

Vyznačuje sa vysokou odolnosťou voči korózii vďaka pozinkovaniu po zváraní, alebo vysoko adhéznemu plastu.

Štandardná výška chovateľských zváraných sietí je 1 meter. Veľkosť oka je od 6 do 25 mm. Dodávané sú v pozinkovanom a zelenom prevedení.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.