web analytics

Ratanové ležadlá vám spríjemnia pobyt na záhrade: Užite si dokonalý relax!

Prečo by ste mali sedieť, keď môžete nerušene ležať a odpočívať? V záhrade vám jednoducho pohodlné ležadlá nesmú chýbať.

Záhrada je ideálnym miestom na odpočinok po náročnom dni v práci aj na víkendové leňošenie. Nech máte akokoľvek pohodlný záhradný nábytok, na záhradných stoličkách si nepohoviete ako na ležadle. To skvelo poslúži nielen pri opaľovaní, ale podarí sa vám na ňom aj zaspať po výdatnom nedeľnom obede.

Aké ležadlo si vybrať?

Prvým kritériom pri výbere záhradného nábytku je materiál, z ktorého je vyrobený. Veľmi obľúbeným materiálom pre záhradný nábytok sa stal umelý ratan. Ten je maximálne odolný voči poveternostným vplyvom, odolá aj mrazu a je nenáročný na údržbu. To však nie je všetko, zaujme aj jeho estetická stránka, skombinujete ho takmer s akýmkoľvek iným zariadením a nájdete k nemu mnoho doplnkov a dekorov.

Ratanový výplet je upevnený na kovovej konštrukcii ležadla, je pružný, a preto poskytuje príjemný oddych. Výhodou ratanového nábytku je aj nízka hmotnosť, takže si ležadlo môžete bez problémov premiestniť, kam potrebujete.

Tvar ležadla rozhoduje o vašom oddychu – aké typy existujú?

Záhradné ležadlá môžu mať mnoho podôb. Najčastejším prevedením je rovné obdĺžnikové ležadlo s polohovateľnou chrbtovou opierkou. Tento typ môže byť doplnený o opierky rúk alebo o pojazdné kolieska. V tejto podobe nájdete najčastejšie ležadlá drevené, kovové, a samozrejme, aj ratanové kúsky. Vedeli ste, že tento typ ležadla si môžete dokonca zakúpiť v dvojitej ergonomickej verzii a odpočívať v tesnej blízkosti svojho partnera alebo iného blízkeho?

Veľmi obľúbené sú aj ratanové ležadlá, ktoré kopírujú tvar ľudského telo a zakrivenie jeho chrbtice. Tieto kúsky ponúkajú mimoriadne pohodlné ležanie a umožňujú polohu v polosede alebo v ľahu. Výplet z umelého ratanu umožňuje vytvoriť aj netradičné tvary. Veľmi luxusne pôsobia oválne ležadlá a postele, ktoré pripomínajú pohodlný gauč.

Vďaka nastaviteľnej strieške vás spoľahlivo ochránia aj pred priamym slnkom. Zaujímavým kúskom je aj multifunkčný nábytok, z ktorého môžete jednoducho „vyrobiť“ pohovku, kreslo i posteľ.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.