web analytics
Čo s nepoužívaným mobilom

Čo s nepoužívaným mobilom?

Tiež vám po predĺžení viazanosti u vášho mobilného operátora ostal starší mobil v šuplíku? Alebo kašlete na viazanosť, ale kúpili ste si jednoducho lepší a novší prístroj a pre starý teraz nemáte využitie, aj keď by ešte vedel poslúžiť? Avšak bez SIM karty väčšina prístrojov ani nenaštartuje. Ako teda na rozbehanie starého mobilu?

Už aj staršie mobily okrem GSM siete fungujú aj na WiFi sieťach a okrem volania a písania a čítania SMS vedia prezerať web alebo pracovať s mailami. Problém však je spustiť ich bez vloženej SIM karty a platiť si nejaký paušál len kvôli mailom a čítaniu www stránok na mobile…

Čo s nepoužívaným mobilom Na ebay.com alebo v čínskych eshopoch sa dajú za pár centov kúpiť fake-sim karty. Nikam sa s nimi nedovoláte, nijaký kredit na nich nie je a ani nijaká faktúra za služby vám nepríde. Avšak umožnia spustiť váš mobil a tvária sa pre neho, že sú SIM kartou nejakého operátora, takže mobil neprotestuje a dostanete sa do jeho menu, môžete si pozrieť alebo vymazať uložené SMS, emaily či fotky. Alebo nastaviť budík. Ku posteli.

Ak nevládnete angličtinou, nemáte paypal a neviete objednávať z Číny, nezúfajte. Riešením je pre vás SIM karta Tesco-mobile, virtuálneho operátora. V každom super a hyper markete Tesco kúpite za 2 eurá SIM kartu, ktorú vložíte do svojho doteraz nepoužívaného mobilu a zvolíte Flight mode mobilu. Tým zabezpečíte, že sa karta neprihlási do systému operátora a číslo sa neaktivuje a teda máte more času na to, aby ste s mobilom robili, čo potrebujete. A výška kreditu na karte vás nemusí zaujímať.

V závislosti od typu mobilu a jeho schopností môžete takýto prístroj využiť ako budík (potom nemusí byť zapnutý – veľa mobilov vás zobudí aj keď sú vypnuté – a potom na jedno nabitie vydrží mesiace), alebo príručnú čítačku emailov, prístroj na čítanie webstránok napríklad s televíznym programom, keď sa vám nechce zapínať stolný počítač. Poslúži aj ako kalkulačka, kalendár, termínovník s upozornením. MP3 prehrávač alebo diktafón. alebo fotoaparát. A všeličo iné, podľa funkcií, zabudovaných výrobcom.

1 komentár

  • muhamad.lee 26. novembra 2012 Odpovedať

    Ak by ste si mali vybrat mobily do 300 eur co by ste si vybrali? Je to na firmu bude to mat x uzivatelov v priebehu roku tak hlavne aby bol odolny

    Google Chrome 23.0.1271.64 Google Chrome 23.0.1271.64 Windows XP Windows XP
    Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1) AppleWebKit/537.11 (KHTML, like Gecko) Chrome/23.0.1271.64 Safari/537.11

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.