web analytics

Čo by nemalo chýbať vo vašej kuchyni?

Okrem klasických elektrospotrebičov, bez ktorých sa žiadna kuchyňa nezaobíde, by ste mali siahnuť aj po ďalších kúskoch. Odvlhčovač vzduchu, ponorný varič a jogurtovač by totiž nemali chýbať v žiadnej kuchyni.

S jogurtovačom k zdravšiemu životu

Jogurt je bohatý na vápnik, ktorý pomáha našim kostiam. Dodáva telu fosfor, jód aj zinok a obsahuje vitamín B12. Ten pomáha správnemu fungovaniu nervovej sústavy. Jogurty tiež obsahujú živú kultúru (probiotické baktérie). Tie sa nachádzajú v tráviacej sústave a bránia ju pred škodlivými baktériami, ktoré môže spôsobovať rozličné infekcie v črevách.

Vlastný jogurt si môžete vyrobiť veľmi jednoducho len za pomoci mlieka a bakteriálnych kultúr. Vďaka jogurtovaču si pripravíte jogurt podľa predstáv. Naplníte ho do nádobiek s nepriepustnými uzávermi, ktoré máte k dispozícii v balení a môžete ihneď konzumovať. Jeho výhodou je aj to, že si odkontrolujete aj množstvo cukru. Môžete staviť na sladký jogurt alebo na slaný variant podľa toho, čo vám chutí viac.

Dajte zbohom vlhkosti

So správnou vlhkosťou vzduchu sa hneď budete cítiť lepšie. Odvlhčovač vzduchu je skvelým pomocníkom do kuchyne, v ktorej sa počas dňa do vzduchu vyparí aj niekoľko litrov vody. Odvlhčovač odstráni zo vzduchu vlhkosť a vám sa tak bude dýchať omnoho lepšie. Umiestniť ho môžete aj do kúpeľne. Ak práve rekonštruujete alebo renovujete, odvlhčovač urýchli proces uschýnania. Určite vás poteší aj užívateľská prívetivosť a jednoduchý proces nastavenia. Pomôže vám tiež, pokiaľ máte v domácnosti problémy s plesňou.

Ponorný varič a vitamíny

Ponorný varič si nachádza cestu do mnohých domácnosti. Ponúka vám hneď celú radu benefitov. Zahrieva vodu len mierne, čo spôsobí, že vitamíny aj minerály ostávajú v jedle a nerozpustia sa vo vriacej vode. Okrem toho ho môžete nechať bez dozoru. Má totiž špeciálne funkcie a jedlo vďaka nemu nevykypí.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.