web analytics

Dlažbu na terasu položte na rektifikačné terče

Už dávno nebývame iba v našich domoch. Kto má možnosť, snaží sa svoje bývanie prepojiť s exteriérom. Kupujeme si byty s veľkými terasami, často skoro tak veľkými, ako je samotný byt. Na záhradách budujeme veľké prístrešky s dokonale vybavenou kuchyňou. Uprostred trávniku staviame odkryté terasy na exteriérové sedacie súpravy. Viete, ako na tieto plochy položiť správne dlažbu?

Zastrešená aj nezastrešená terasa má niekoľko možností pre riešenie podlahy. Veľmi často je využívané drevo. Mnohí sa však boja nutnosti jeho údržby. Nie všade sa zas hodí betónová či tehelná dlažba vhodná pre exteriér. Aj preto je veľmi obľúbená keramická dlažba. V protišmykovej verzii sa hodí aj pre použitie v exteriéroch, dokonca aj tam, kde nie je terasa krytá. Problematická však býva pokládka. Dlažba totiž často praská. Riešenie však existuje. Je nutné vyhnúť sa problematickej technológii pokladania dlažby. Akým spôsobom teda na pokládku inak?

Lepenie dlažby nie je jedinou možnosťou

Tradične sa dlažba na podklad lepí. Pokiaľ je to v interiérových priestoroch, nevadí to. Exteriér je však problematický. Voda a mráz vedia urobiť svoje. Keď sa voda dostane pod dlažbu, zmrzne a výsledkom je praskajúca dlažba. Vravíte, že to chce len poctivo nalepiť? Voda si nakoniec vždy nájde cestu pod dlažbu kde spôsobí paseku.

Lepšou možnosťou je pokládka na rektifikačné terče. Možno ste sa s nimi už stretli pri kladení drevených dosiek na terasy. Avšak pre terče pod dlažbu sú iné. Sú prispôsobené pre zachytenie každej dlaždice. Ide o suchú pokládku, takže zatekajúca ani mrznúca voda nevadia. Dlažba nemá dôvod praskať. Ak je mrazuvzdorná, jej životnosť bude dlhá.

Položte si terasu vlastnoručne

Ak ste sa doposiaľ na pokládku dlažby necítili, teraz zmeníte názor. Položiť totiž dlažbu na rektifikačné terče je veľmi jednoduché. Pomôžu vám tiež s vyspádovaní dlažby či s dorovnaním, pokiaľ ju kladieme na povrch, ktorý nie je dokonalo rovným. Postavte si terasu a položte na ňu dražbu ako profíci. Pozrite sa, ako postaviť úspešne terasu.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.