web analytics

Letné posedenie na záhradke

Konečne začala dlho očakávaná jar. Mnohí z nás netrpezlivo čakali, kedy už príde pekné počasie a konečne si budú môcť sadnúť za záhradku spolu so svojimi blízkymi. Toto obdobie už prišlo a preto nemáte na čo čakať. Nachystajte si posedenie na záhradke. Uvítajte novú sezónu.

Pozor na peľ

Azda najväčším nepriateľom, ktorí vám môže spôsobiť nepríjemnosti pri posedení na záhradke, je peľ. Najmä alergici dobre vedia, že peľ im dokáže skomplikovať aj takú obyčajnú bežnú činnosť na záhradke – umývanie niekoľkoročného zachovalého záhradného krbu, vešanie prádla a plevanie buriny. Dávajte si maximálny pozor na tento alergén, pretože skôr, či neskôr budete musieť navštíviť alergiológiu a keď tam raz prídete, už odtiaľ neodídete. Tým chceme povedať, že ak sa vám raz potvrdí alergia na peľ, budete musieť pravidelne každý rok chodiť na injekcie.

Jedenkrát nestačí

Peľ je všade okolo nás, preto ak si chcete vypiť zrnkovú kávu na terase alebo pod altánkom, dôkladne si priestor poumývajte. Je to potrebné najmä preto, aby vás nič nedráždilo. Rátajte s tým, že jedno pretrenie handrou nebude stačiť. Minimálne trikrát budete musieť priestor poumývať, aby bol čistý. To isté platí aj pri pizza peciach. Tým, že budete na pizza peciach pripravovať chutnú domácu pizzu, musíte si najprv povrch pizza pece dôkladne vyčistiť.

Večer býva chladnejšie

Letné posedenie je príjemné, o tom nepochybujte, nie však vždy býva horúco aj v podvečerných hodinách. Odporúčame vám vopred si nachystať zopár diek, ktoré na seba prehodíte, ak budete sedieť dlhšie do noci. Opäť raz platí – dôkladne ich vyprášte. Poprípade ak máte na terase zabudované peletové kachle, nachystajte si peletky, aby ste neskôr nemuseli behať hore-dole.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.