web analytics

Využívate notebook či počítač na prácu? Tak si ho doprajte kvalitu za rozumnú cenu!

Medzi výpočtový sortiment zaraďujeme veľmi citlivé prístroje, ktoré treba ako po komponentovej, tak aj po technickej stránke pravidelne udržiavať. Týka sa to nielen firemného, ale aj bežného domáceho užívania. Ideálne, keď si vieme zabezpečiť nový počítač, notebook alebo mobil sa výrazne nižšiu cenu. A to aj za podmienok, že spĺňa všetky technické kritériá. Ako je to možné?

O repasované notebooky sa zvyšuje záujem. Prečo?

Najnovšie notebooky uprednostňujeme pri práci práve pre svoj výkon a jednoduchú mobilitu. Záujem však rastie aj o tak špecifickú kategóriu, akou sú repasované notebooky. Mnohých pritom ani tak neláka výrazne nižšia cena než „príbeh“, ktorý sa za tým skrýva. Repas tvorí skupinu používaných produktov, ktoré sa opätovne vracajú do predaja.

Je to podmienené jednak pravidelnou starostlivosťou počas celej doby používania a následne kompletným servisom v procese repasu. Táto technika pochádza zväčša od veľkých firiem na princípe financovania operatívnym lízingom. Po uplynutí zmluvy ich teda vymieňajú za nové.

Čo bližšie špecifikuje repasovanú techniku?

Technika získa druhú šancu, repasuje sa a po zhodnotení stavu sa vracia do predaja ako novinka alebo obnovený produkt triedy od A až C. Pri kompletnej prehliadke sa notebooky a iné zariadenia otestujú, vyčistia a preinštalujú. Poprípade dôjde k rozšíreniu RAM alebo k výmene magnetického disku. Čo je ale pravdepodobnejšie, je minimum zásahov, keďže ide o servisovanú a málo využívanú techniku.

Pri kúpe repasovanej techniky sú presne také možnosti ako pri úplne nových produktoch. Viete si zakúpiť celú počítačovú zostavu alebo len časť – napr. repasované monitory, ktoré sa taktiež vyznačujú zníženou cenou a šetrením voči životnému prostrediu. Z väčšej časti ide o pôvodne svetoznámu techniku vyššej triedy. Vyznačuje sa oveľa lepšou životnosťou a odolnejšou výbavou.

Zdroj obrázku: issaro prakalung / Shutterstock.com

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.