web analytics

Pripravujeme pivný festival

Máte radi pivo, letnú atmosféru, dobrú hudbu a pekné ženy? Urobte si vlastný pivný festival a budete kráľ.

V prvom rade sa treba rozhodnúť kedy budete chcieť festival organizovať. Mnoho ich býva po vzore slávného októberfestu práve na jeseň. Jeseň na ma však v slovenskom prostredí dve nevýhody. A to zima pre návštevníkov. Ak chcete pre nich teplo budete musieť priplatiť za vykurovanie party stanov. Ideálne voľbou sú mesiace máj, jún, júl. Termín máte, a tak treba vybrať správne miesto.

Po dohode s mestom alebo obcou môžete festival spraviť priamo na námestí. Alebo v niektorých športových areáloch napr. na futbalovom ihrisku na lúke na za mesto a podobne vždy je to vecou dohody medzi vami a majiteľom pozemku. Hľadajte však také miesto kde je elektrika. A tiež by bolo vhodné aby tam boli záchody. Pokiaľ nebudú viete si ich prenajať obvykle za cca 60-70 EUR.

Ďalej budete potrebovať veľký pivný stan tzv. promo stan. Sú to veľké hliníkové konštrukcie a plastovým zastrešením. Cena za prenájom cca 6-12 EUR/m2 A do týchto pivných stanov budete potrebovať už len sedenie tzv. pivné sety. Je to vždy jeden stôl a dve lavice. Obvyklá cena za prenájom cca 5-10 EUR/set.

K tomu všetkému vám treba nadviazať partnerstvo s jedným alebo viacerými pivovarmi. Pivovar je vždy rád keď je na akcii len sám. Avšak pre vás ako hostiteľa a pre vašich hostí na pivných slávnostiach budete určite atraktívne keď bude na pípe veľký výber pív. Čím pestrejší tým lepšie.

Celé to už len doplníte o hudobnú produkciu. Napr. DJ, ktorý bude hrať dobré pivné šlágre alebo hity preverené časom. A k tomu samozrejme budú vystupovať kapely. Najlepšie k pivu ide rocková muzika. A ako čerešničku môžete urobiť pivné súťaže v držaní piva na čas, v pití piva na čas. A pre potešenie všetkých chlapov miss mokré tričko.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.